Генчев: Съжалявам, че Левски не вкара гол! При нас имаше нервност

Наставникът на Левски Станислав Генчев даде мнението си след загубата от Лудогорец с 0:1 в Разград. Кайо Видал донесе трите точки на "зелените" с гол в 86-ата минута.

Лудогорец излъга Левски в края след рикошет

"Едва ли има фен на Левски, който да е доволен, че сме загубили. Във футбола няма по-важно от победите и точките. Първото полувреме бяхме плахи, не играхме със самочувствието, което трябваше. Второто полувреме в началото имахме добри ситуации - ако ги бяхме реализирали, мачът можеше да се развие в друга посока. Нервен мач, при нас имаше нервност, пропуските се дължат на тази нервност. В Лудогорец имаше напрежение след загубата от Карабах. Не ме интересува срещу кой играем, а да играем нашия стил, да пресираме, да атакуваме. Най-много съжалявам, че не вкарахме гол - имаме футболисти, които могат да създават положения и които могат да вкарат. Съжалявам за всички 90 минути, не само за определен период от мача - колкото е важно да вкарваме, толкова е важно и да не допускаме гол.

27 Лудогорец 1:0 Левски

Лудогорец има добри изпълнители, ясно е. Дадохме топката и стана голът в нашата врата. Днес нашите нападатели играха срещу най-добрата защита в България, Алекс имаше положение, Сангаре подаде на Алдаир за друго положение, оттук нататък ще стават все по-добри. Лудогорец има класни изпълнители, на моменти ги надиграхме. Единственото, за което съжалявам е, че не вкарахме гол. На никой не му е приятно да губим, трябва да изчистим грешките си, имаме време до мача с Хебър, трябва да се върнем на победния път.

Феновете на Левски дерат гърла в подкрепа за любимците си

Имаме нужда от мотивация на футболистите. Има победи и загуби, трябва да се върнем по най-бързия начин на победния път. Минали са само пет кръга, първенството е дълго. Мачът не беше това, което всички очакваха. Имаше много непредизвикани грешки от двете страни. Не разбрах защо Кабаков изгони Живко Миланов - мисля, че за реплика. Всички знаем, че Лудогорец иска да е шампион, след като поведоха доста от техните футболисти започнаха да провокират, трябва да си вземем поуки и да не се подават играчите на такива провокации", каза треньорът на "сините".