Какво се случва с ЦСКА - София? И Славия тотално надигра и би "червените"

ЦСКА - София продължава да затъва в първенството, след като днес "червените" загубиха с 0:1 домакинството си на Славия в мач от петия кръг на efbet Лига. Това бе второ поредно и общо трето поражение за тях в четирите официални шампионатни срещи от началотно на сезона.

Единственото попадение днес вкара Иван Минчев в 13-ата минута от дузпа.

"Белите" тотално надиграха своя съперник и трябва да съжаляват, че не си тръгнаха с далеч по-изразителен резултат. Превъзходството на футболистите на Златомир Загорчич бе толкова голямо през първата част, че те имаха шанс да отбележат поне още три-четири попадения, но стражът на "червените" Бусато направи чудеса от храброст с няколко изключителни спасявания.

27 ЦСКА-София 0:1 Славия

"Червените" заложиха на доста промени в сравнение с 11-те, които започнаха при предишната загуба с 0:3 от Спартак във Варна. Националът Иван Дюлгеров отстъпи мястото си на изтърпелия наказание Бусато. Санянг остана на пейката за сметка на Турицов.

Чорбаджийски бе извън групата, а в предни позиции стартираха новите попълнения Локило и Коялипу. Сред титулярите беше и Фаетон.

В 6-ата минута дойде първата чиста ситуация и тя бе пред вратата на домакините. Иванов овладя и шутира от въздуха, но Бусато реагира добре и изби удара от десетина метра на "белия" капитан.

Три минути по-късно топката рикошира в Кареасо след центриране отляво, но Бусато плонжира и улови. Секунди по-късно Николов бе изпуснат отдясно от "червената" отбрана и стреля по земя, а бразилският страж на домакините отново отрази.

Натискът на "белите" даде резултат в 13-ата минута. Много активният отляво Фабиен преодоля Турицов, който посегна първо с единия, а след това и с другия си крак назад, заради което препъна своя съперник. Крилото на Славия усети лекия контакт и падна. Реферът Чинков посочи бялата точка, а Минчев реализира дузпата.

След изпълнението на центъра ЦСКА - София получи право да изпълни фал пред наказателното поле на противника. С изпълнението се нагърби Локило, който шутира над вратата.

В 18-ата минута Славия като по чудо не прати топката за втори път в мрежата на домакините. Опасна атака отдясно завърши с прострелно центриране, Николов изпревари бранителите в червено, но от два метра не успя да отбележи. Дори да го бе сторил, попадението нямаше да бъде признато, тъй като имаше засада, каквато отсъди и страничният съдия.

В 24-ата минута Бусато спаси своите от второ попадение. Славия осъществи поредна опасна контраатака. Александров получи отдясно и центрира за Николов. Таранът на "белите" овладя на 6-7 метра фронтално срещу "червената" врата, но бразилският страж някак отрази удара му.

В 31-ата минута Томбак измъкна топката от Локило и центрира, а Николов от нищото можеше да накаже неадекватната игра на домакините в отбрана до този момент.

В 37-ата минута Славия за пореден път разнищи "червените" със скоростна атака, този път отляво. Последва центриране в наказателното поле, а Николов върна за Иванов. Капитанът на "белите" изстреля истински снаряд, а Бусато изби с върха на пръстите си в корнер.

В 44-ата минута Славия направи още един голям пропуск. Александров получи пас отдясно и върна от аутлинията към непокрития Николов, който шутира от четири метра в аут.

Гостите не спряха с атаките до последния съдийски сигнал за първата част. Именно в заключителните секунди Минчев отправи силен и опасен изстрел от фал, а Бусато изби в корнер.

Стипич извърши една промяна на почивката. На мястото на Турицов влезе Кордоба, а "червените" заиграха с трима в отбрана. Пет минути след началото на второто полувреме Вион отправи силен шут от малък ъгъл, а Вуцов внимаваше и спаси.

Славия отговори с поредна много опасна атака, при която Минчев се озова за момент фронтално срещу Бусато, но Линдсет се върна бързо и успя да блокира халфа на "белите" малко преди той да отправи удар.

В 56-ата минута Славия изпусна две положения в рамките на една атака. Фабиен получи отляво и пусна към Зеедорф. Халфът намери Николов, а таранът стреля от близка дистанция, но Бусато отрази. Последва добавка на Иванов, а стражът на "червените" някак спаси и този шут.

Само 120 секунди по-късно домакините създадоха първото си голово положение. Хайнц изведе Фаетон сам срещу Вуцов, но стражът на Славия спаси удара на крилото. След час игра Кордоба отправи удар отдалеч, а Вуцов без проблем улови.

В 63-ата минута ЦСКА - София изпусна още една възможност. Коялипу засече с глава центриране от корнер, но ударът му от 3-4 метра се заби в земята и прехвърли вратата. Футболистите на Загорчич отговориха с изстрел на Минчев от малък ъгъл, но Бусато внимаваше и изби.

Десет минути преди края на редовното време Вион центрира към задната греда, а топката бе свалена за непокрития Кареасо. Халфът отправи шут от 11-12 метра, но футболист в бяло го блокира.

До края на срещата нямаше повече положения и ЦСКА - София инкасира трето поражение в първите си четири шампионатни двобоя. И при трите загуби футболистите на Стипич не стигнаха до гол.

ЦСКА - СОФИЯ - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Иван Минчев 13 д.

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Петров, 5. Делова, 15. Вион, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 14. Хайнц, 11. Фаетон, 22. Локило, 77. Коялипу

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 5. Йеленкович, 6. Георгиев, 22. Зеедорф, 71. Стоянов, 73. Минчев, 33. Иванов, 7. Александров, 11. Фабиен, 10. Николов