Славия свали Спартак (Варна) на земята

Славия победи с 3:1 Спартак (Варна) в откриващия двубой от четвъртия кръг на efbet Лига. Карл Фабиен откри резултата в началото на мача, но Ахмед Ахмедов изравни за "соколите". В самия край на полувремето Денислав Александров даде нова преднина на "белите". Веднага след подновяването на играта Владимир Николов вкара и трето попадение за Славия, което бе достатъчно за крайния успех.

Успехът бе първи за столичани и те събраха четири точки в актива си. Варненци пък слязоха на земята, след като в предния кръг разбиха ЦСКА - София с 3:0 и остават на втора позиция със седем точки.

Домакините отриха резултата в 11-ата минута. Тогава Куентин Зеедроф намери Карл Фабиен на стрелкова позиция, който с плътен удар по земя направи 1:0 в полза на "белите".

В 34-ата минута обаче Ахмедов изравни. Йоан Бауренски открадна една топка в половината на Славия и подаде към нападателя, който напредна и прониза Светослав Вуцов.

12 Славия 3:1 Спартак (Варна)

Пет минути преди края на първата част варненци можеха да стигнат до обрат, но гредата спря Антонио Вутов, който засече топката след остро центриране. След това пък Ахмедов не успя да се възползва да добави успешно във вратата.

В самия край на частта обаче Славия стигна до втори гол. След рикошет топката стигна до Александров, който на празна врата я прати в мрежата за 2:1.

В началото на втората част "белите" стигнаха и до трето попадение. Александров напредна по дясното крило и намери Николов, който без да се бави насочи точно топката за трети гол.

До края на мача и двата тима имаха по няколко възможности за гол, но до ново попадение не се стигна и така Славия се поздрави с успеха.

СЛАВИЯ 3:1 СПАРТАК (ВАРНА)
1:0 Фабиен (11)
1:1 Ахмедов (34)
2:1 Александров (45)
3:1 Николов (49)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 6. Георгиев, 5. Йеленкович, 22. Зеедорф, 19. Чунг, 33. Г. Иванов, 73. Минчев, 11. Фабиен, 7. Александров, 10. Николов.

Спартак (Варна): 76. Величков, 4. Пърце, 5. Бауренски, 6. Цветков, 8. Лесняк, 14. Ивей, 16. Илич, 21. Конате, 29. Ахмедов, 39. Вутов, 44. Грънчов.