Юношите на Локомотив (Пловдив) победиха Черно море в голово шоу

Локомотив (Пловдив) победи Черно море с 4:3 в среща от 2-я кръг на Елитната група до 17 години. Точни за "смърфовете" бяха Никола Ставрев, Росен Кръстев, Махир Шерифов и Тодор Гергишанов. За "мореците" се разписаха Стефан Дюлгеров, Божидар Жечев и Виктор Иванов.

Двубоят започна равностойно, като гостите в 14-ата минута успяха да открият резултата. Страхотен удар на Стефан Дюлгеров не остави шансове на вратаря на Локомотив. Преднината на "мореците" се запази само пет минити.

Никола Ставрев се извиси и с глава изравни резултата. До края на полувремето домакините бяха по-добрият отбор на терена и успях да отбележат още два гола. В 40-ата минута Росен Кръстев отбеляза красив гол с удар от извън наказателното поле, а в последната минута на първата част Махир Шерифов заби трето попадение също с шут от сериозна дистанция. Така почивката дойде при резултат 3:1.

През втората част отново домакините бяха по-активният отбор на терена и в 60-ата минута стигнаха до дузпа, отсъдена за нарушение срещу Данило Терасенко. Теодор Гергишанов застана зад топката и отбеляза четвърти гол за "черно-белите". До края на срещата паднаха още две попадения. Черно море се възпозлва от отпускането на домакините и за две минути реализираха два гола.

Първо Божидар Жечев се разписа с глава след корнер, а в следващата атака Виктор Иванов намали разликата на само един гол. Все пак до края повече попадения не паднаха и Локомотив записа втора победа в първенството, докато Черно море е с една победа и една загуба.