Жалко! Десетима от Ботев отстъпиха пред Зрински в горещия Мостар

Ботев Пловдив приключи европейското си участие за този сезон на прага на плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите. Пловдивчани загубиха с 0:2 визитата си на Зрински Мостар и с общ резултат 2:3 от двата мача напускат надпреварата. Мулахусейнович (39) беше точен за домакините. Две минути по-късно Антоан Конте (41) беше изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу голмайстора на домакините. Киш (83) вкара така ценния втори гол за Зрински. След първия мач, игран на „Колежа“, Ботев имаше преднина от 2:1. Точни за пловдивчани бяха Самуел Акере и Алекса Мараш.

Сред 11-те на Ботев попадна Янис Карабельов, който замени Джеймс Ето'о в халфовата линия.

В 7-ата минута се откри добра възможност пред Ботев. Ивелин Попов копна топката зад гърба на защитата, а Мартин Секулич имаше шанс да отклони кълбото към вратата. Вместо това топката тупна пред вратаря на Зрински, който внимаваше и изби в корнер.

От последвалия ъглов удар Ивелин Попов центрира, а Антоан Конте стреля с глава към първа греда. Стражът Марич внимаваше и блокира. Домакините отговориха с удар на Мулахусейнович в аут. 22-рата минута беше инфарктна за Ботев, защото Жрински получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Бернат срещу Мулахусейнович.

Преди това стражът парира удар на нападателя с глава, но закъсня при влизането си за топката. Зад топката застана Франо Млинар, който стреля в долния десен ъгъл на вратата, а Бернат само това и чакаше. Вратарят плонжира и улови топката.

В 37-ата минута Мулахусейнович направи сериозен пропуск, останал сам в наказателното поле на Ботев. Той потърси удар към далечния ъгъл по земя, но топката премина покрай вратата. Две минути по-късно нищо не можеше да спаси Ботев да инкасира попадение. Мулахусейнович беше изпуснат от защитата на пловдивчани и от близка дистанция с глава прониза Бернат.

Сякаш това попадение разтърси играчите на Ботев, а Антоан Конте бе изгонен от игра с директен червен картон. Това се случи две минути след гола на Зрински заради удар на бранителя без топка срещу голмайстора Мулахусейнович.

С човек по-малко Ботев можеше да изравни резултата. "Канарчетата" организираха скоростна контраатака чрез Нвачукву, който напредна и изведе Акере в коридор. Последният стреля, без да се замисля, но и вратарят на Зрински реагира отлично.

В 52-рата минута Бернат реагира добре при опасен удар на Милнар от фаул, насочен в горния десен ъгъл. Зрински натисна Ботев е неговата половина в търсене на втори гол. В 64-ата минута Тичинович отправи много коварен шут към вратата на канарчетата, който профуча покрай гредата.

Мулахусейнович беше близо до втори гол в мача в 67-ата минута. Меко подаване зад гърба на защитата намери нападателя, който овладя и си отвори коридор на удар. За радост на Ботев топката не намери очертанията на вратата.

В 83-ата минута Марио Чуже проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде по земя към появилия се от пейката Томислав Киш, който беше изпуснат от защитата. С добре премерен удар по тревата Киш преодоля Бернат.

В края на срещата гол на Вини Трибуле беше отменен заради засада, а Ботев така и не успя да стигне до гол, с който да вкара мача в продължения.

ЗРИНСКИ - БОТЕВ 2:0
1:0 Мулахусейнович (39)