Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Байерн срази австрийци в последната си контрола, Палиня с дебютен гол

Новото попълнение на Байерн (Мюнхен) Жоао Палиня отбеляза първото си попадение с екипа на баварския гранд. Тимът на Венсан Компани разгроми с 3:0 австрийския Тирол в контрола, играна в Унтерхахинг. Това беше последна проверка за Байерн преди началото на официалните мачове. Другите попадения отбелязаха Хари Кейн и Габриел Видович.

Кейн започна като титуляр за първи път по време на подготовката, а зад него действаха Видович и Кингсли Коман. Шанс да стартират мача получиха и младоците Адин Личина, Адам Азну и Хавиер Фернандес.

Хари Кейн се разписа още в 3-ата минута след пробив и центриране на Алфонсо Дейвис. Първият удар на английския национал беше отразен, но при добавката той не сгреши. Отново Кейн можеше да отбележи в 18-ата минута, но ударът му мина покрай гредата. В още няколко ситуации до почивката баварците пропуснаха от чисти позиции.

На полувремето Компани извади Кейн, Коман и Дейвис, а в игра се появиха трима трима таланти от младежката формация. В 48-ата минута Палиня посрещна една отбита топка и от границата на наказателното поле я прати в мрежата. Третото попадение беше дело на привлечения от Динамо (Загреб) Видович, който се възползва от подаване на Нестор Иранкунда.