Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Ливърпул демонстрира отлична форма в първия мач на Слот на “Анфийлд”

Ливърпул показа, че е готов за старта на сезона. В първия мач на Арне Слот като наставник на тима на “Анфийлд” мърсисайдци победиха Севиля с 4:1 в приятелска среща. Диого Жота откри резултата след половин час игра след великолепно изпълнение. След това Луис Диас се разписа на два пъти преди края на първото полувреме. След почивката резервите Пеке Фернандес за испанците и Трей Ниони за домакините вкараха по едно попадение.

Ливърпул ще изиграе още една контрола днес. По-късно през деня тимът ще се изправи срещу Лас Палмас отново на “Анфийлд”, но този двубой няма да е пред публика. Слот не включи някои от основните си играчи в състава за мача със Севиля и се очаква те да вземат участие във втората среща. Сред тях са Ибрахима Конате, Андрю Робъртсън, Къртис Джоунс, Харви Елиът, Коди Гакпо и Дарвин Нунес.

Ливърпул стартира активно и още в първите минути организира няколко атаки, които не доведоха до сериозно голово положение. Райън Гравенберх играеше като дефанзивен полузащитник и изглежда, че Слот ще се опита да го наложи на тази позиция. Мохамед Салах и Луис Диас създаваха проблеми на защитата на съперника. За колумбиеца това е първи мач след участието му на Копа Америка.

Мърсисайдци доминираха, но най-добрата възможност за гол бе пред вратата им. След грешка в защитата на домакините Музамбо се озова сам срещу вратаря, но стреля много неточно и прати топката над вратата. “Червените” владееха топката в дълги периоди, но рядко стигаха до удари. Диас пробва един изстрел от дистанция, а в 27-ата минута Салах отправи хубав удар, но топката мина покрай дясната греда на Ниланд.

След половин час игра Жота откри резултата с великолепно изпълнение. Трент Александър-Арнолд насочи топката към него, а португалецът стреля от въздуха и прати топката във вратата. Ливърпул се развихри в последната третина на полувремето. След гола отлична атака завърши с техничен удар на Жота, но топката бе избита пред голлинията от Нианзу. В 39-ата минута Жота се пребори за една топка и я пусна към Диас, който смени посоката и разстреля вратаря. Колумбиецът отбеляза още един в самия край на полувремето след подаване на Собослай.

Наставникът на Севиля Гарсия Пимиента направи 10 промени на почивката, докато Арне Слот не смени никой от футболистите си. Нидерландецът започна с промените в 63-ата минута. Две от резервите успяха да се разпишат. Пеке Фернандес върна едно попадение за андалусийци в 66-ата минута, но секунди по-късно 17-годишният Трей Ниони се разписа.

ЛИВЪРПУЛ - СЕВИЛЯ 4:1
1:0 - Жота (30)
2:0 - Диас (39)
3:0 - Диас (45+1)
3:1 - Фернандес (66)
4:1 - Ниони (67)

Стартови състави
ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Куанса, Ван Дайк, Цимикас, Мак Алистър, Гравенберх, Собослай, Диас, Салах, Жота

СЕВИЛЯ: Ниланд, Дарио, Нианзу, Рамон, Педроса, Агуме, Саул, Коладо, Идумбо, Сусо, Ихеаначо