Арсенал разгроми Леверкузен, Хавертц над всички срещу родния си клуб

Арсенал срази Байер (Леверкузен) с 4:1 в контрола, играна на “Емиратс”. Отборът на Микел Артета вкара два ранни гола чрез Олександър Зинченко и Леандро Тросар, а другите попадения във вратата на “аспирините” бяха дело на Габриел Жезус и Кай Хавертц, който отбеляза срещу родния си клуб. Германският национал игра много силно и асистира за първите два гола.

Давид Рая, Вилиам Салиба, Букайо Сака и Деклан Райс записаха първи минути по време на подготовката. “Топчиите” взеха преднина в 8-ата минута, когато Зинчеко комбинира с Хавертц по левия фланг и продължи да тича към наказателното поле, за да се възползва от подаването на германеца. Мощният удар на Зинченко се оказа неспасяем за Матей Ковар и домакините поведоха.

Само 60 секунди по-късно Арсенал се възползва от грешка при изнасянето на Леверкузен. “Точпиите” размениха бързи пасове с по едно докосване и Тросар отблизо покачи на 2:0. Белгиецът имаше шанс за още един гол до почивката, но беше спрян от стража на гостите.

В 38-ата минута Габриел Жезус тръгна от собствената си половина, навлезе към центъра и с премерен удар до дясната греда изненада Ковар - 3:0.

Артета направи 4 смени на почивката, като сред появилите се в игра бяха Райс и Сака. В 65-ата минута Сака проби отдясно и центрира, а два рикошета пратиха топката на крака на Хавертц, за когото не беше проблем да опъне мрежата.

Почетното попадение за Байер (Леверкузен) реализира Адам Хложек в 76-ата минута след пас на Нейтън Тела. Малко след това Гранит Джака беше заменен под бурните овации на 60 000 зрители по трубините и се прегърна с Микел Артета. След края на мача халфът поздрави и бившите си съотборници.

Последната проверка на Арсенал е срещу Лион в неделя.