Бешикташ размаза Галатасарай, мечтан дебют за Чиро Имобиле

Бешикташ записа паметна победа над Галатасарай. "Черните орли" разгромиха един от големите си съперници с 5:0 в спора за Суперкупата на Турция. Над всички на терена беше новото попълнение на Бешикташ Чиро Имобиле, който откри резултата още в 21-ата секунда, а след това отбеляза още един от головете за гръмкия успех.

Отборът на Джовани ван Бронкхорст показа завидна ефективност и даде заявка, че през този сезон ще се бори за титлата, след като в предишната кампания остана далеч от Галатасарай и Фенербахче.

Привлеченият наскоро от Лацио Имобиле даде летящ старт на "черните орли" след кошмарна грешка на Виктор Нелсон. Италианецът изскочи сам срещу Фернандо Муслера и откри резултата. Послдваха два отменени гола на Галатасарай заради засади. До почивката Хаким Зиеш пропусна да изравни, а през второто полувреме Бешикташ изцяло доминираше и не остави шанс на състава, воден от Окан Бурук.

В 53-ата минута Йонас Свенсон наказа поредното разсвяно действие на бранителите на Галатасарай за 2:0. Третото попадение реализира Имобиле от дузпа в 81-ата минута, с което интригата около крайния победител окончателно изчезна. Малко след това Нилсон получи червен картон.

Бешикташ обаче нямаше намерение да спира дотук и заби още два гола в добавеното време. Първо дошлият от Бенфика Рафа Силва се възползва от пас на Салих Учан, а броени секунди по-късно младокът Мустафа Хекимоглу вкара дебютното си попадение с екипа на своя тим и оформи разгрома.

Новият сезон в турското първенство започва следващия уикенд. В първия кръг Бешикташ ще гостува на Самсунспор, а Галатасарай ще посрещне Хатайспор.