Барселона и Ман Сити не се победиха в зрелище в САЩ

Отборите на Барселона и Манчестър Сити не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си, игран на стадион "Кампинг Уърлд" в Орландо. Срещата завърши при резултат 2:2 и бе част от лятното турне на двата тима в САЩ. Испанците на два пъти повеждаха в резултата чрез Пау Делгадо (24') и Пабло Торе (45'), но англичаните и двата пъти успяха да изравнят чрез Нико О'Райли (39') и Джак Грийлиш (60'). Междувременно и двата тима пропуснаха по още няколко доста добри положения в мача. Накрая пък двата тима си биха и дузпи, спечелени от Барса с 4:1.

Трябва да се отбележи, че съставите и на двата отбора бяха доста експериментални, с много малко от титулярните играчи в тях и сериозно количество младоци. Така че няма как от тази среща да се правят някакви генерални изводи.

Барселона успя да поведе в резултата в 24-тата минута. Марк Касадо с елегантно докосване изведе Пау Делгадо зад защитата, а той хладнокръвно реализира за 1:0.

В 39-ата минута обаче и Сити показа класа с изравнителния си гол. Йошко Гвардиол с прекрасен пас намери Нико О'Райли на стрелкова позиция в наказателното поле, а той без забавяне прати топката в мрежата за 1:1.

Барса успя отново да излезе напред в резултата в 45-ата минута. Жерард Мартин подаде пас по земя, Делгадо хитро прескочи топката за Пау Торе, който овладя, финтира защитник и стреля във вратата за 2:1.

В 60-ата минута "гражданите" организираха атака на скорост, Матео Ковачич изнесе топката през центъра и подаде за Джак Грийлиш, който нахлу в наказателното поле и отбеляза за 2:2.

След края на мача отборите изпълниха и дузпи, като при тях каталунците бяха по-точни и спечелиха с 4:1 точни удара. За Барса се разписаха Роберт Левандовски, Ноа Дарвич, Алехандро Балде и Тони Фернандес. За Сити единствено Амар Фатах би точен, докато Калвин Филипс и Джейкъб Райт се провалиха от бялата точка.

Така Манчестър Сити продължава да няма победа от началото на лятната си подготовка и записа пореден доста резултатен мач. Следващата проверка на английския шампион е срещу Челси на 4 август.

За Барса пък това бе втора проверка след тази с Олот (1:0). Сега обаче за тима предстои предсезонно "Ел Класико" с Реал Мадрид след четири дни.