Монтана се разправи с Локомотив (ГО)

Монтана надигра категорично с 3:0 като гост тима на Локомотив (Горна Оряховица). Срещата бе от втория кръг на Втора лига. Виктор Добрев (13), Филип Ежике (45+1) и Владислав Цеков (90+1) бяха точни за гостите. Главен съдия на двубоя бе Геро Писков.

В 5-ата минута Бадара и стражът Васил Симеонов се сблъскаха много лошо след лошо подаване на Никола Борисов към своя вратар. Двамата опитаха да приберат краката си, което беше ключово, за да не се стигне до тежка контузия.

В 13-ата минута гостите от Монтана поведоха в резултата с гол на Виктор Добрев. Той се възползва от чудесно подаване на Филип Ежике в наказателното поле, който пък преди това показа скорост и техника, освобождавайки се от персоналния си пазач. За Добрев остана просто да насочи топката към вратата.

В 34-ата минута се откри страхотна възможност пред Георги Колев. Той преодоля вратаря Васил Симеонов. Когато изглеждаше, че нападателят ще се разпише, на голлинията застана Денис Динев, който изчисти топката.

В 41-рвата минута Георги Вълчев беше много близо до това да възстанови равенството след удар с глава. Той засече добро центриране от корнер на Никола Колев, но ударът беше насочен право във вратаря. Малко след това и Бадара стреля покрай вратата.

В първата минута на добавеното четириминутно продължение на първата част Монтана стигна до втори гол. Сякаш Илия Русинов беше забравен в наказателното поле, което му позволи да свали топката към Филип Ежике, а за нападателя бе детска задача да поеме кълбото и да опъне мрежата.

Секунди след това Антон Тунгаров можеше да вкара и трети гол, но Михаил Минков блокира удара му. Цветослав Петров отправи шут отдалеч в 62-ата минута, при който топката мина встрани от вратата на Монтана. 60 секунди по-късно Уилфред Раймонд се размина с гола, след като защитник изчисти малко пред голлинията.

В добавеното време на срещата Монтана направи резултата класически. Добро извеждащо подаване на Вакадинов намери Раймонд, който пък видя свободния Владислав Цеков в наказателното поле. Раймонд върна топката към своя колега, а той с едно докосване опъна мрежата.

ЛОКОМОТИВМОНТАНА 0:3
0:1 Виктор Добрев (13)
0:2 Филип Ежике (45+1)
0:3 Владислав Цеков (90+1)

Стартови състави

ЛОКОМОТИВ (ГО): 33. Генадий Ганев, 23. Кристиян Райчев, 26. Мариян Иванов, 8. Михаил Минков, 3. Мартин Куитинен, 6. Никола Колев, 19. Панайот Пасков, 8. Иван Аврамов, 16. Стефан Митев, 89. Самб Бадара, 17. Георгиев Колев;

МОНТАНА: 30. Васил Симеонов, 20. Борислав Вакадинов, 23. Антон Тунгаров, 6. Денис Динев, 18. Костадин Илиев, 4. Никола Борисов, 14. Виктор Добрев, 24. Уилфред Коуакоу, 11. Стивън Кирилов, 9. Филип Ежике, 13. Илия Русинов;