Олимпийският ден за българите завърши с победа и финал

Валентина Георгиева донесе най-голямата българска радост във втория състезателен ден на Олимпийските игри в Париж 2024 с историческото си класиране на финала на прескок, с което 32 години по-късно отново имаме родна гимнастичка на финал на най-великия спортен форум.

След 32 години отново има българка на олимпийски финал в гимнастиката
Валентина Георгиева с отличен резултат на квалификациите в Париж

Боксьорът Рами Киуан спечели своята битка с поляка Дамян Дуркач в 1/16-финалите в категория до 71 кг. от боксовия турнир.

Киуан надигра поляк на старта в Париж

Калояна Налбантова пък не успя да сътвори изненада и допусна поражение от световната №1 в бадминтона Ан Сеюн с 0-2.

Налбантова не успя да сътвори сензация срещу световната №1

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви поведоха срещу световните №3 Шеншу Лиу и Ние Там от Китай, но допуснаха обрат и първа загуба на турнира в Париж.

Сестри Стоеви поведоха на третите в света, но китайките направиха пълен обрат

Виктория Томова направи олимпийския си дебют в тениса срещу Магдалена Фрех (Полша) и постигна успех с 6:4, 7:6(4) над своята съперничка, за да се класира за втория кръг.