Турнир по Star Craft II - Ден 4: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

Сестри Стоеви поведоха на третите в света, но китайките направиха пълен обрат

Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха първа загуба на турнира по бадминтон на Олимпийските игри в Париж.

Във втория си мач от група "В" трикратните европейски шампионки на двойки жени отстъпиха пред номер 3 в световната ранглиста Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай) с 21:19, 10:21, 16:21 за 77 минути.

Българките показаха страхотна игра и малко не им достигна, за да се поздравят с успеха.

Двубоят беше изключително равностоен.

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа участието си на олимпийския турни по бадминтон. Те се наложиха с 2:1 гейма срещу сестрите от Хонконг Йеюн Нга Тин и Йеюн Пю.

Драматична победа за сестри Стоеви на старта в Париж

Китайките Лиу Шен Шу и Тан Нин също спечелиха първата си среща.

Лиу Шен Шу и Тан Нин поведоха с 5:3, но сестри Стоеви бързо възстановиха равенството при 5:5. Нов превес за Китай и 8:6 и 10:7. При 7:11 Наставникът на България Петя Неделчева даде специални инструкции на сестри Стоеви. Българките успяха да спечелят най-дългото разиграване до момента за 11:12. Следващото разиграване донесе равенство в резултата. Стоеви успяха да поведат в резултата с 13:12. Българските момичета успяха пак да поведат при 14:13. трикратните европейски шампионки от България поведоха с 16:14. Грешка на Лиу Шен Шу и Тан Нин даде аванс от 17:15 за 22-ите в света от България. Технична атака на Габриела Стоева - 18:15. Лиу Шен Шу и Тан Нин съумяха да изравнят при 18:18. Стоеви спучелиха ново дълго разиграване за 19:18. Сестри Стоеви стигнаха до геймбол при 20:18. Мощна атака от задно поле на Стефани Стоева донесе успеха на българската двойка в първия гейм с 21:19.

Вторият гейм започна с превес на Лиу Шен Шу и Тан Нин, които поведоха с 4:2. Сестри Стоеви бързо изравниха резултата при 4:4. Световните №3 поведоха с 9:7. Лиу Шен Шу и Тан Нин поведоха с 4 точки при 11:7. Китайските бадминтонистки поведоха убедително с 16:9. Преднината за китайките достигна 8 точки при 18:10. Третите в света стигнаха до геймбол при 20:10. Лиу Шен Шу и Тан Нин спечелиха втората част с 21:10.

Третата част започна с превес на Лиу Шен Шу и Тан Нин, които поведоха с 6:3. Последваха 3 поредни точки и българките и равенство при 6:6. Габриела Стоева атакува мощно от задно поле и българките поведоха със 7:6. Пета поредна българска точка и 8:6. Китайките възстановиха равенството при 9:9. Стефани Стоева атакува ефективно и Българея отново поведе с 10:9. Почивката в третата част дойде при 11:10 за Китай. Габриела и Стефани Стоеви изравниха резултата при 13:13. Последваха 3 поредни точки за бадминтонистките на Китай и те поведоха с 16:13. Разликата от 3 точки се запази при 16:19. Китай стигна до мачбол при 20:16.