Алба изригна за нова победа на Интер Маями

Отборът на Интер Маями победи тима на Чикаго Файър с 2:1 в среща от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър. С успеха клубът на Дейвид Бекъм се задържа на първото място в Източната конференция, като дори дръпна на върха с пет точки след поредната издънка на основния си преследвач Синсинати, който този път загуби от Ню Йорк Ред Булс с 1:3. Чикаго от своя страна е на предпоследното 14-о място на Изток, но изостава само на три точки от зоната на предварителните плейофи.

В днешния мач участие взеха почти всички звезди на отбора, като единствено липсваше Лионел Меси, който все още почива след триумфа с родната си Аржентина в Копа Америка, където получи нараняване на глезена. Това обаче се предполага, че ще бъде последната среща на осемкратния носител на "Златната топка", в който ще отсъства и би трябвало да го видим на терена още следващата седмица. Иначе днес още от първата минута започнаха Жорди Алба, Серхио Бускетс и Луис Суарес.

Все пак Меси се появи преди началото на двубоя, като целият стадион го поздрави за спечелената титла в Копа Америка, която бе под номер 45 в кариерата на голямата звезда.

Мачът започна отлично за Интер Маями и домакините откриха резултата още в 6-ата минута с гол на Матиас Рохас.

Ранното попадение обаче не отприщи голова фиеста и публиката трябваше да изчака чак до 73-тата минута, за да види отново как топката попада в една от двете врати. Този път гостите ликуваха и Рафаел Шихос изравни.

Радостта на Чикаго обаче бе прекалено кратка и в 75-ата минута Жорди Алба доказа името си на звезда и се озова на правилното място и в правилното време, за да вкара в опразнената врата.

До края нямаше нови промени в резултата и Интер Маями прибра нови три точки.