Суарес се завърна в Интер Маями за победа срещу Торонто

Отборът на Интер Маями спечели с 3:1 срещу тима на Торонто в среща от редовния сезон на американската Мейджър Лийг Сокър. Успехът върна клуба на Дейвид Бекъм на първото място в Източната конференция, като за това спомогна и минималната загуба на досегашния лидер Синсинати с 0:1 от Чикаго Файър. Торонто от своя страна се намира на осмото място в същата конференция, което дава право на участие в предварителен плейоф преди 1/8-финалите след края на редовния сезон.

Срещата бе ознаменувана и със завръщането на Луис Суарес към клубния футбол след похода му в Копа Америка, където спечели третото място с родината си Уругвай.

Суарес влезе в игра в 61-вата минута, когато замени Леонардо Кампана.

Другата голяма звезда на отбора Лионел Меси, който стигна с Аржентина до големия триумф в турнира, по предварителни информации ще пропусне общо два мача в МЛС.

Меси ще пропусне следващите два мача на Интер Маями

Иначе Интер Маями изигра образцов мач и дръпна с три гола още преди да мине час игрово време. Диего Гомес откри резултата в 43-тата минута, когато получи извеждащо подаване зад гърба на отбраната и не остави шансове на вратаря Шон Джонсън.

След почивката Федерико Редондо добави два гола. Първият отбеляза в 53-тата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Той се извиси над всички в наказателното поле и свари неподготвена отбраната на отбора от Канада.

Вторият дойде в 59-ата минута, когато след многоходова комбинация в половината на Торонто, футболистът на домакините се озова абсолютно непокрит в наказателното поле и засече топката, за да реши спора окончателно.

Почетното попадение за гостите отбеляза Дерик Етиен в 80-ата минута.

Футболистите като цяло се държаха коректно и главният съдия Маруфо показа само три жълти картона за целия мач. По един за голмайсторите на двата отбора - Редондо и Етиен, както и още един на Иън Фрей от Интер Маями.