Милан стартира с равенство във Виена в дебюта на Фонсека

Милан завърши наравно 1:1 при гостуването си на Рапид (Виена) в първата контрола от предсезонната си подготовка. Срещата бе дебют за новия треньор на “росонерите” Пауло Фонсека. Алесандро Флоренци откри резултата в 64-ата минута, а малко преди края Фуркан Демир изравни.

Португалецът не можеше да разчита на много от основните играчи на тима, които още не са започнали подготовка след мачовете за националните си отбори. Той заложи на млад състав, като повече опит имаше само в защита, където действаха Давиде Калабрия, Малик Тиау и Матео Габия.

Рапид започна по-активно, подкрепян от препълнените трибуни на “Алианц Щадион” във Виена. В седмата минута домакините можеха да поведат, но капитанът Зайдъл нацели гредата. Секунди по-късно австрийците стигнаха до нова отлична възможност, която Зайдъл отново пропусна, като този път стреля на сантиметри от вратата.

“Росонерите” не показаха много качествена игра през първото полувреме, като отправиха един точен удар към вратата на съперника. Веднъж те успяха да пратят топката в мрежата, но попадението на Либерали не бе зачетено поради засада.

Милан изглеждаше по-добре през второто полувреме след направените промени. След почивката в игра се появиха Бенасер, Калюлю, Томори, Лофтъс-Чийк и Салемакерс. В 64-ата минута Алесандро Флоренци отбеляза хубав гол, след като засече центриране на Малдини. В последната част на двубоя Рапид имаше предимство и заслужено стигна до изравнителен гол в 88-ата минута. След центриране резервата Демир се озова напълно непокрит в наказателното поле и стреля, а след рикошет топката се озова в мрежата.