Дона Векич се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън"

Хърватката Дона Векич се класира за четвъртфиналите на “Уимбълдън” след победа над испанката Паула Бадоса с 6:2, 1:6, 6:4 за малко повече от час и 40 минути игра. Мачът бе спиран няколко пъти заради валежите в Лондон, което разстрои играта и на двете.

Векич направи два пробива в първата част и комфортно спечели с 6:2. Бадоса обаче бе по-добра във втория сет, като поведе с 3:0, след това още веднъж взе подавана на Векич и изравни след 6:1.

Третата част започна с 2:0 за Векич, но Бадоса върна пробива и направи 2:2. Хърватката поведе с 5:4 и успя да спечели сервиса на Паула Бадоса в десетия гейм, което й гарантира успеха.

Дона Векич бе по-агресивната от двете на корта, като направи два пъти повече печеливши удари - 27 срещу 14 за испанката. Хърватката обаче бе и по-нервна и допусна много повече непредизвикани грешки - 29 срещу 16 за Бадоса.

Хърватката чака в следващия кръг победителката от двубоя между британката Ема Радукану и новозеландката Лулу Сун.