Драматичен завършек на първия мач на “корта на Григор Димитров”

По крайно драматичен начин се разви първият мач на корт номер 1, от който българските фенове се интересуваха най-вече защото е преди този на Григор Димитров в програмата.

Джазмин Паолини елиминира Мадисън Кийс с 6:3, 6:7(6), 5:5 за 2 часа и 20 минути игра след отказване на американката поради получена контузия по време на срещата.

Паолини спечели първия сет, а после заплаши да направи сериозен обрат във втория, след като изоставаше с 1:5, а стигна до тайбрек. Тя го загуби, а Кийс беше близо до успеха в третата част, като водеше с 5:2 гейма. За съжаление на американката обаче тя си контузи левия крак след падане и трябваше да получи медицинска помощ в таймаут.

Кийс опита да довърши мача, но изпитваше трудности изобщо да ходи, затова реши да се откаже при 5:5.

Така продължава невероятният сезон на Паолини, който спечели титлата в Дубай, а след това стигна до финала на “Ролан Гарос” - сега вече може да се похвали с четвъртфинал на “Уимбълдън”.