6 от 6! Талантите на ЦСКА - София шамаросаха елитни сърби за довиждане

ЦСКА - София постигна шеста поредна победа в предсезонната си подготовка, след като надигра с 1:0 елитния сръбски Раднички (Ниш) в последната си контрола от лагера в Банско. Единственото попадение реализира Марк-Емилио Папазов в 82-ата минута.

9 ЦСКА-София 1:0 Раднички Ниш

Наставникът Томислав Стипич заложи на цели 9 български футболисти в титулярния състав, допълнени от Юга и Фаетон.

По-рано днес "червените" премериха сили и с израелския Макаби (Петах Тиква), печелейки проверката с 2:1.

В 5-ата минута Дончев отправи удар от фал, свирен за игра с ръка на противников футболист, но над напречната греда. Три минути по-късно сърбите организираха опасна атака отдясно, но Босич предпочете да подава, а не да шутира, въпреки че се намираше очи в очи с Орлинов, което се оказа добре дошло за нашия отбор.

В 22-ата минута Станивукович изби добър удар от фал на Папазов. Най-чистата ситуация за попадение до този момент се откри пред сърбите в 35-ата минута. Тогава Ивеля се озова сам срещу Орлинов и шутира с външен фал, но стражът на "червените" плонжира и майсторски изби в корнер.

За началото на второто полувреме в игра за ЦСКА - София се появиха новите попълнения Делова и Борносузов.

В 49-ата минута пред Борносузов се откри добра възможност да стреля от 35-40 метра в празната врата след грешка на сръбския страж, но нападателят предпочете да комбинира с Фаетон.

Пет минути по-късно Орлинов изби в корнер опасен шут от фал на Бамиделе. В 58-ата минута Раднички поиска дузпа, тъй като, според сърбите, Юга е фаулирал Бамиделе в наказателното поле, но реферите не бяха на това мнение и играта продължи.

Бамиделе създаде суматоха и в 61-ата минута, завършвайки пробив отдясно с шут покрай вратата.

ЦСКА - София отговори с изключително опасен фалцов удар на Илиев от 18-19 метра, който профуча покрай горния ляв ъгъл. В 67-ата минута "червените", чрез Папазов, пробиха през центъра на терена. Таранът подаде добре към Тасев, но изстрелът на крилото не намери целта.

Две минути по-късно резервата Базиле ритна Борносузов и бе изгонен с втори жълт картон. На негово място влезе Петрович и двата отбора продължиха с по 11 човека.

Четвърт час преди края Белакович получи дълъг пас на дясното крило, преодоля футболист в червено, влезе в наказателното поле и шутира силно с левия крак в дясната греда.

В 82-ата минута Боронсузов отстъпи мястото си на Александров. Секунди по-късно именно резервата на "червените" отне топката от бранител в синьо и подаде на Папазов в наказателното поле. Таранът финтира защитник на противника и след удар с левия крак прониза вратата на Раднички.

До края на проверката талантите на българския тим можеха да вкарат и втори гол, но в даденото от рефера продължение на мача Папазов нацели лявата греда след шут под ъгъл.

Така ЦСКА - София запази 100-процентовия си актив в контролите, а до края на подготовката ще изиграе още една среща в София, която ще е и официално представяне на отбора за новия сезон.

ЦСКА - СОФИЯ - РАДНИЧКИ (НИШ) 1:0

1:0 Марк-Емилио Папазов 82

ЦСКА - СОФИЯ: 12. Орлинов, 22. Дончев, 2. Иванов, 28. Илиев, 19. Турицов, 21. Юга, 32. Николов, 27. Цеков, 29. Тасев, 11. Фаетон, 24. Папазов

резерви: 1. Бусато, 25. Евтимов, 3. Санянг, 30. Панайотов, 16. Чорбаджийски, 18. Александров, 31. Делова, Борносузов

РАДНИЧКИ (НИШ): 1. Станивукович, 24. Стоянович, 28. Войнович, 4. Петрович, 5. Павлович, 99. Жино, 21. Илич, 11. Цолович, 23. Белакович, 29. Ивеля, 9. Босич

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!