Новите дебютираха, а норвежкото трио поведе ЦСКА - София към пета поредна победа в контролите

ЦСКА - София постигна пета поредна победа в контролите от предсезонната си подготовка. "Червените" се наложиха над носителя на Купата на Израел Макаби (Петах Тиква) с 2:1 в първата си проверка за деня. Мачът беше предаван на живо в Sportal.bg.

За пореден път в центъра на събитията бяха Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц и Улаус Скаршем. Норвежкото трио беше замесено и в двете попадения - преди почивката Скаршем подаде на Линдсет за първия гол, а Хайнц беше точен от дузпа през второто полувреме. Амер Алтори се разписа за гостите в 76-ата минута.

20 ЦСКА-София 2:1 Макаби Петах Тиква

Томислав Стипич остави Иван Дюлгеров под рамката на вратата през всичките 90 минути, а последните две нови попълнения - Йоан Борносузов и Лумбард Делова, които започнаха от резервната скамейка, също направиха своя неофициален дебют за столичани. Иван Турицов записа първи минути в подготовката, след като преди броени дни преподписа своя договор.

Мача пропуснаха Марселино Кареасо, който има лек здравословен проблем, Емануел Шакич поради болки в петата и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Брадли де Нойер също не взе участие в срещата поради треньорско решение.

Преди тази ЦСКА - София изигра още четири контроли, в които записа четири победи - срещу Беласица (2:0), Крумовград (2:0), Политехника Яш (2:1) и Берое (3:0). По-късно днес е и последната проверка на отбора в Банско - срещу Раднички (Ниш) от 17:30 часа.

Макаби (Петах Тиква) спечели Купата на Израел и се класира за Лига Европа, където във втория квалификационен кръг ще се изправи срещу Брага. Заради ситуацията в страната тимът ще домакинства на стадион "Георги Аспарухов".

Във втората минута Йонатан Тепер стреля към вратата на Дюлгеров, но топката премина над целта. Секунди по-късно Ариел Лугаси беше изведен на добра позиция, но и неговият удар не беше точен.

Постепенно играчите на Томислав Стипич изнесоха играта по-напред, а до 20-ата минута липсваха други опасни ситуации пред някоя от двете врати. В средата на първото полувреме Кордоба засече центриране от фал, но изстрелът му с глава профуча високо над горната греда.

В 25-ата минута израелците организираха добра атака, при която Лугаси беше изведен очи в очи с Иван Дюлгеров, но стражът на "червените" се отличи със страхотно спасяване.

Малко след като измина половин час от началото на двубоя се получи разбъркване в наказателното поле на Макаби (Петах Тиква), от което обаче ЦСКА - София не успя да се възползва.

В 34-тата минута "червените" поведоха чрез Джонатан Линдсет. Неговият сънародник Улаус Скаршем го намери по отличен начин, а Линдсет хладнокръвно преодоля противниковия вратар. При ситуацията останаха съмнения за засада, но такава не беше отсъдена и голът беше признат.

Още в началото на втората част домакините атакуваха опасно по левия фланг, откъдето Хайнц центрира към наказателното поле, но там Скаршем се размина с кълбото.

В 50-ата минута Петко Панайотов пусна хубав пас към Георги Чорбаджийски, който беше фаулиран от противников състезател в пеналтерията, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Тобиас Хайнц се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка - 2:0.

В 57-мата минута Улаус Скаршем направи чутовен пропуск, след като беше оставен необезпокояван на отлична стрелкова позиция. Ударът му обаче премина встрани от левия страничен стълб на израелската врата.

Четвърт час преди края на редовното време Амер Алтори засече центриране отдясно и намали изоставането на Макаби (Петах Тиква).

Малко след попадението на израелския отбор Иван Дюлгеров направи втора много добра намеса, след като спаси опасен шут на Алтори. Последните две нови попълнения Йоан Борносузов и Лумбард Делова се появиха в игра, а малко след тях същото стори и Иван Турицов.

В оставащото време Макаби потърси изравнителен гол, но такъв не падна и резултатът се запази непроменен.

ЦСКА - СОФИЯ 2:1 МАКАБИ (ПЕТАХ ТИКВА)

1:0 Джонатан Линдсет (34)
2:0 Тобиас Хайнц (52-д)
2:1 Амер Алтори (76)

Стартови състави:

ЦСКА - СОФИЯ: 33. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 30. Петко Панайотов, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски;

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Юлиан Илиев, 18. Симеон Александров, 5. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов;

МАКАБИ (ПЕТАХ ТИКВА): 34. Марко Волф, 12. Алон Азуги, 2. Андреас Каро, 25. Пламен Гълъбов, 32. Мухамад Хенди, 16. Ярден Коен, 14. Тамир Глейзър, 6. Йонатан Тепер, 53. Лиран Хазан, 10. Ариел Лугаси, 7. Лука Щор.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!