ЦСКА - София разгроми Берое, съдията изгони трима след сериозно меле

ЦСКА - София разгроми Берое с 3:0 в контрола, която се проведе на един от терените на спортен комплекс "Евима" в град Банско. Джонатан Линдсет откри резултата в 13-ата минута, а в 17-ата Тобиас Хайнц удвои. Младият Алесандро Николов вкара трети гол в 64-ата минута.

21 ЦСКА - София 3:0 Берое

Малко след третото попадение двата отбора си спретнаха здраво меле, а съдията изгони двама футболисти на "заралии" и Шопов от "червените".

Иначе сред 11-те на Томислав Стипич попаднаха цели четирима състезатели, продукт на детско-юношеската школа. Това бяха Християн Петров, Петко Панайотов, Марк-Емилио Папазов и Георги Чорбаджийски.

Двубоя пропуснаха Марселино Каресао, който има лек здравословен проблем, Густаво Бусато, който получи почивка и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Брадли де Ноойер също не взе участие в срещата поради треньорско решение.

Проверката започна с натиск на "червените". Петров стреля от двайсетина метра във втората минута, но в аут.

В 7-ата минута футболистите на Стипич разиграха добре пред наказателното поле на противника, а атаката завърши Вион, който шутира покрай дясната греда. Само 60 секунди по-късно Чорбаджийски овладя топката и финтира бранител на "заралии", а след това върна към Панайотов. Последва удар от 17-18 метра, който бе спрян от крак на защитник.

Натискът на ЦСКА - София даде резултат в 13-ата минута. Тогава Хайнц изведе великолепно Линдсет фронтално срещу Мота и норвежкият халф без проблем реализира с шут покрай вратаря.

Само четири минути по-късно "червените" удвоиха, а голът падна след нова норвежка комбинация. Този път Линдсет изведе Хайнц и вторият отбеляза след майсторски шут от въздуха.

В 26-ата минута Хайнц напредна през центъра и отправи мощен изстрел от дистанция, а Мота изби в корнер. Последва пауза за вода преди изпълнението на статичното положение.

В 32-ата минута Пинеда шутира в аут. Секунди по-късно Каетано отне топката и се озова очи в очи с Евтимов, но пропусна да се разпише, тъй като стреля покрай лявата греда при единственото чисто положение за Берое.

В 38-ата минута Цеков смени Хайнц, като не е ясно от какво е продиктувана промяната на отличилия се с гол и асистенция норвежец.

На почивката двата отбора извършиха множество смени, като "червените" излязоха с изцяло нов състав.

Три минути след съдийския сигнал за начало на второто полувреме Александров подаде на Шопов от фал, който отправи удар от границата на пеналта, но над напречната греда. В 50-ата минута Тасев бе изведен отдясно. Крилото напредна и отправи удар по земя към близкия ъгъл, а Мота изби.

Много дейният Тасев проби за пореден път по дясното крило и ентрира остро по земя, отбраната на Берое не успя да изчисти добре, от което се възползва младият Николов, реализирайки с фронтален удар от точката на дузпата.

В 68-ата минута двата отбора си спретнаха масово меле, като футболистите започнаха да се бутат. Това наложи намесата на главния съдия, който изгони с директни червени картони Саломони и Шопов. След това още един състезател на "заралии" напусна терена, но заради втори жълт картон.

Веднага след разправията последва пауза за вода, която бе използвана от играчите да подновят караниците и се наложи Ачиари и директорът на "червените" Филип Филипов да влязат на терена, за да ги успокоят.

Проверката продължи с фал за ЦСКА - София, а на мястото на изгонените не се появиха нови състезатели и Берое продължи с 9 човека, а "червените" - с 10.

В 86-ата минута Илиев стреля отдалеч, а Мота улови. До края на проверката не се случи нищо интересно и ЦСКА - София се поздрави с четвърта поредна победа в предсезонната подготовка. Преди това "червените" надиграха Беласица, Крумовград и Политехника Яш.

ЦСКА - СОФИЯ - БЕРОЕ 3:0

1:0 Джонатан Линдсет 13
2:0 Тобиас Хайнц 17
3:0 Алесандро Николов 64

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба (к), 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 10. Джонатан Линдсет, 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц и 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 32. Алесандро Николов, 29. Иван Тасев, 18. Симеон Александров, 11. Матиас Фаетон

БЕРОЕ: 1. Мота, 2. Ойер, 4. Минго, 6. Говеа, 7. Сагардия, 10. Политано, 11. Каетано, 19. Алгара, 24. Гаврилов, 25. Пинеда, 91. Скуадроне

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!