Алехандро Табило се класира за първия си финал на трева

Четвъртият поставен Алехандро Табило от Чили се класира за финала на турнира на трева в Майорка (Испания) от сериите АТР 250 с награден фонд от 932 хиляди евро.

Табило победи на полуфиналите шестия в схемата французин Гаел Монфис с 2:6, 6:2, 7:6(3) за час и 56 минути игра.

За чилийския тенисист това ще бъде трети финал за 2024-а, а той стана първият чилиец в последните 47 години, който ще играе финал на турнир от АТР тура на тревни кортове.

Освен това Алехандро Табило е единственият тенисист от началото на година, който има финали на всички настилки.

Монфис поведе с 4:0 в първия сет и го спечели с 6:2, но във втората част чилиецът подобри нивото си и след равенство 2:2 взе следващите четири гейма до 6:2 в своя полза. Третият сет бе решен след тайбрек, в който Табило имаше превъзходство.

В сблъсъка за трофея Алехандро Табило ще се изправи срещу Себастиан Офнер от Австрия.

Офнер се наложи над Пол Джъб (Великобритания) с 6:4, 7:5 в двубой, продължил час и 23 минути.

Снимки: Imago