След пороя на "Сигнал Идуна Парк" предстоят нови 2 битки за място на четвъртфиналите - на живо от Кьолн и Дортмунд преди днешните мачове

Фриц стигна полуфиналите в Ийстбърн

Тейлър Фриц достигна до 1/2-финалите на турнира по тенис на трева в Ийстбърн, Англия. Американецът, който е поставен под номер 1 в схемата, се наложи със 7:6( 5), 7:6 (5) срещу Джунчън Шан.

Двукратният шампион демонстрира стабилен начален удар, спаси всичките четири точки за пробив и продължава към следващата фаза след час и 46 минути на корта.

Фриц пропусна на пет пъти да спечели подаването на китаеца, но демонстрира силно представяне в двата тайбрека.

В спор за място на финала американецът ще играе срещу Александър Вукич. Австрийският представител, който влезе в основната схема като "щастлив губещ", победи с 6:3, 3:6, 7:6 (3) японеца Йошихито Нишиока.

В другия 1/2-финал един срещу друг ще се изправят Били Харис и Макс Пърсъл. Участващият с "уайлд кард" представител на домакините Харис победи италианеца Флавио Коболи със 7:6 (3) 6:7 (4), 6:2, докато австралиецът Пърсъл, преминал през квалификациите, отстрани сърбина Миомир Кецманович след 6:3, 7:6(4).