Лейла Фернандес достигна до полуфиналите на турнира в Ийстбърн

Лейла Фернандес се класира за полуфиналите на турнира на трева в Ийстбърн, Англия. Поставената под номер 30 канадка победи лесно с 6:2, 6:1 представителката на домакините Хариет Дарт.

21-годишната Фернандес постигна общо пет пробива срещу само един в полза на британката и приключи двубоя за час и осем минути.

В първия си полуфинал за 2024 година Лейла Фернандес ще се изправи срещу защитаващата титлата си двукратна шампионка Медисън Кийс. Поставената под номер 4 в схемата американка се класира за предпоследната фаза на турнира без игра след отказване на финалистката от "Ролан Гарос" 2023 Каролина Мухова. Чехкинята не игра в двубоя си срещу Кийс заради контузия в китката на лявата ръка.

Американската тенисистка ще опита да спечели първа титла от 2023 година насам и общо четвърта в кариерата си.

В другия полуфинал една срещу друга ще играят Джазмин Паолини и Даря Касаткина. Третата поставена италианката и финалистка от "Ролан Гарос" 2024 Паолини победи с 6:1, 7:6 (0) представителката на домакините Кейти Болтър.

Шестата в основната схема рускиня Касаткина, която достигна до мача за титлата в Ийстбърн през миналия сезон, елиминира британката Ема Радукану, участвала с "уайлд кард", след 6:2, 6:2.