Шабан Мустафа спечели Пирин рън 2024

Традиционното състезание Пирин рън тази година събра близо седемдесет състезатели от пет националности в надпреварата към заветната цел - първенецът на Пирин, връх Вихрен. Това събитие е част от планинската надпревара „Пет планини“.

Стартът на 14-то издание беше даден от зам.-кмет Магдалена Юсева, която поздрави състезателите и благодари на организаторите СК „Маратон" за доброто партньорство. Юсева подчерта, че тази традиция допринася за това Банско да затвърждава титлата си на Европейски град на спорта.

Победител в тазгодишното състезание стана световният шампион по планинско бягане Шабан Мустафа. Българският атлет спечели в интригуващ двубой с мароканския бегач Абдела Таграфет с време 1:47:30 ч. Второто място остана за мароканеца с време 1:53:26 ч, а трети завърши Милко Еленски (2:06:21 ч).

Безспорно при жените победителка стана Йорданка Тренкова с време 2:42:32 ч, а подиума при дамите допълниха украинката Катерина Веселкова с време 2:54:42 ч и българката Бела Дулева (2:56:33 ч).

И тази година Пирин посрещна участниците с благоприятни условия за бягане, което допринесе за отличната организация и за доброто представяне на атлетите от всички възрастови групи.