Женският национален отбор по баскетбол победи тима до 20 години и във втората контрола

Женският национален отбор на България по баскетбол победи състава до 20 години и във втората контрола помежду им в "Арена Ботевград". За разлика от първата проверка (93:89), изиграна преди ден, този път първият тим спечели срещата доста по-убедително с 87:45. Двубоят беше част от подготовката на момичетата на Преслав Пешев за Европейското първенство в Дивизия B в тази възраст, което ще се проведе в периода 6-14 юли в София. Преди началото на шампионата отборът ще изиграе още една контрола – на 1 юли срещу Швейцария в столичната зала "Триадица".

След сравнително равностойно начало баскетболистките на Таня Гатева направиха силна серия и след десет минути игра водеха с 19:14. Те увеличаваха преднината си и през втория период, а след 15 безответни точки в него, на почивката вече се откъснаха с 42:22.

Разликата в полза на жените не спря да расте и след паузата, а решителната четвърт започна при 67:39 в тяхна полза. В оставащото време те продължиха да контролират мача и спечелиха убедително.

Най-резултатна за победителите беше Борислава Христова с 18 точки, 13 има Янина Тодорова, а "дабъл-дабъл" от 12 точки и 13 борби направи Александра Петрова.

За състава до 20 години Яна Карамфилова реализира 12 точки, 11 записа Маргарита Иванова.