Ще успее ли Левски да продължи победната си серия и срещу Арда - отговорът от Станислав Генчев

Георги Аврамчев в “Интервюто на Sportal.bg”: Очакваме финали от плувците ни в Париж 2024

Президентът на Българската федерация по плувни спортове Георги Аврамчев бе гост в “Интервюто на Sportal.bg”, след страхотно представяне на българските състезатели на на Европейското първенство на 50-метров басейн в Белград (Сърбия). Там Любомир Епитропов грабна титлата на 200 метра бруст, а Диана Петкова зае 9-о място на 200 метра съчетано плуване.

Диана Петкова с девето място в Белград

“Много съм щастлив за резултатите на Любчо. Той е боец и постигна перфектна спортна форма в точния момент. Това е историческо постижение за България - първия ни европейски шампион. Награда за трудолюбието му и за усилията в басейна. 200 бруст се очертава като българска дисциплина, защото там са ни най-големите успехи. Поздравявам треньорите на Любо, защото това е огромен успех.

С историческата титла на Епитропов България вече има 12 медала от европейски първенства по плуване

Имаме четири квоти за Олимпийските игри, но те са в шест дисциплини. Очакваме Калоян Братанов също да спечели квота, той се представя много добре на Европейското в Белград.

Епитропов стана европейски шампион и покри олимпийски норматив "А" за Игрите в Париж

Следя всички резултати и всяко едно представяне на български плувец. Някои от плувците ни като Мицин са на лагер в Белмекен, Йосиф се готви в Швейцария и са се съсредоточили върху олимпиадата, затова не участват в Европейското.

На 23 юни в полунощ е последният срок за покриване на норматив за Олимпийските игри в Париж.

Очаквам изключително добро класиране на Мицин и Йосиф, те ще се борят за медали. Преди се радвахме на полуфинали, сега финалът не е табу за нас. Надявам се на финали от всичките ни участници”, каза Аврамов пред Sportal.bg.