Радина Величкова с титла и рекорд и на 200 метра

Радина Величкова (СКЛА Ботев Пловдив) спечели втората си титла с личен рекорд на Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, който се проведе в Стара Загора през уикенда. Възпитаничката на Ива Пранджева спечели в първия ден златото на 100 м с постижение №1 в Европа за сезона за възрастта от 11.58 сек, а вчера прибави титлата и на 200 м с личен рекорд от 22.73 сек (0.4 м/сек).

Среброто на половин обиколка при девойките грабна Кристина Петкова (Атлетик-София) също с лично постижение от 24.97 сек, а бронза също с личен рекорд от 25.36 сек отиде при Анна Миланова (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи).

При юношите шампион на 200 метра стана Васил Антонов (СК Радуканови-Видин) с личен рекорд от 22.57 сек, а другите двама медалисти са Деян Веселинов (СКЛА Ивайло Младенов) с 22.94 сек и Васил Василев (Юниверсал) с 22.95 сек. Това е втора титла за Антонов от този шампионат след златото и на 400 метра.

В серия при жените извън класирането Кристен Радуканова изравни личния си рекорд от 23.65 сек, а при мъжете Христо Илиев записа лично постижение от 21.44 сек. Мартин Димитров също записа личен рекорд от 21.80 сек, както и Никола Караманолов - 21.99 сек.