Левски стана шампион за момчета до 16 години

Отборът на Левски София спечели шампионската титла на държавното първенство по волейбол за момчета до 16 години. Финалната четворка се проведе в зала „Септември“ в Разлог.

ЦСКА срещу Левски в спора за титлата за момчета до 16 години

На финала „сините“, водени от Николай Хаджииванов, се наложиха над "вечния" съперник ЦСКА с 3:1 (25:19, 18:25, 26:24, 25:22). По този начин Левски триумфираха с титлата, докато "червените" останаха със сребърните медали.

Първият гейм тръгна равностойно, но след 15:14 "сините" дръпнаха в резултата и спечелиха с 25:19. Във втората част ЦСКА поведе малко след началото и Левски не успя да се приближи - 25:18 за "червените" и 1:1. В третия гейм обаче младите левскари направиха впечатляващо завръщане. ЦСКА водеше с 20:16 и 23:18, но Левски се пребори за обрат до 26:24 в своя полза. Четвъртата и оказала се последна част бе, разбираемо, напрегната и до 19:18 за „сините” равностойна. Тогава момчетата на Николай Хаджииванов пречупиха съпротивата на ЦСКА с 4 точки поред и затвориха мача след 25:22.

В малкия финал пък волейболистите на Люлин надиграха домакините от Пирин с 3:0 (25:22, 26:24, 25:17). Така Люлин завърши с бронзовите отличия, а разложани оформиха финалната четворка.