Известни са четвъртфиналистите на Държавното на открито за юноши и девойки до 14 г.

Известни са четвъртфиналистите на Държавното на открито за юноши и девойки до 14 г.

На кортовете на ТК "Фаворит", гр.Пазарджик се изиграха осминафиналите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 14 годишна възраст.

Юноши, 1/8-финали:
№1 Георги Георгиев (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – Борис Христакиев (ТК "Бароко Спорт", гр.София) 6:1, 6:2
Атанас Рогачев (ТК "ДИМ Тийм", Пловдив) –Никола Павлов (ТК "Про спорт", гр.София) 7:5, 6:3
№4 Никола Божилов (ТК "Некст Джен", София) –Христо Рашков (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) 6:1, 6:1
№5 Адриан Христов (ТК "Про спорт", гр.София) –Дамян Аврамовски ( ТК "Бароко Спорт", гр.София) 7:5, 7:5
№8 Максим Петков (ТК "Некст Джен", София) –Кристиян Енев (ТК "Некст Джен", София) 6:1, 6:1
№3 Борис Борисов (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) – Пламен Нунев (ТК "Приста 2011", гр.Русе) 6:1, 6:3
№6 Димитър Топчийски (ТК "Авеню", гр.Бургас) –Мартин Желев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:1, 6:1
№2 Владимир Цонков (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – Мартин Валеов (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:4, 6:0

Юноши, 1/4-финали:
№1 Георги Георгиев (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – Атанас Рогачев (ТК "ДИМ Тийм", Пловдив)
№4 Никола Божилов (ТК "Некст Джен", София) –№5 Адриан Христов (ТК "Про спорт", гр.София)
№3 Борис Борисов (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) – №8 Максим Петков (ТК "Некст Джен", София)
№2 Владимир Цонков (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – №6 Димитър Топчийски (ТК "Авеню", гр.Бургас)

Девойки, 1/8-финали:
№1 Кристина Кънева (ТК "Макс Про 2020", гр.Пловдив) – Изабела Жечева (ТК "Некст Джен", София) 6:3, 6:0
№5 Илина Илиева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Ния Абаджиева (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6:1, 6:0
№4 Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – Симона Попова (ТК "Локомотив 1924", Пловдив) 5:7, 7:6(4), 7:6(3)
№7 Лара Борисова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – Мария Мотреникова (ТК "Макс Про 2020", гр.Пловдив) 6:2, 6:4
Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе) – №6 Стефания Петрова (ТК "Изида", гр.Добрич) 6:4, 6:2
№3 Мелани Стоичкова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Дара Димитрова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) 6:3, 6:4
№8 Радина Средкова (ТК "Некст Джен", София) – Михаела Колячева (ТК "Люлин 6", София) 6:1, 6:1
№2 Каролина Костова (ТК "Локомотив 1924", Пловдив) – Зара Минева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:2, 6:4

Девойки, 1/4-финали:
№1 Кристина Кънева (ТК "Макс Про 2020", гр.Пловдив) – №5 Илина Илиева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София)
№4 Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – №7 Лара Борисова (ТК "Бароко Спорт", гр.София)
№3 Мелани Стоичкова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе)
№2 Каролина Костова (ТК "Локомотив 1924", Пловдив) – №8 Радина Средкова (ТК "Некст Джен", София)

Във финала на двойки при девойките ще играят Мелани Стоичкова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) и Илина Илиева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) срещу Кристина Кънева (ТК "Макс Про 2020", гр.Пловдив) и Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе).

На полуфиналите Стоичкова и Илиева победиха с 6:1, 7:5 Мария Златева ( ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) и Зара Минева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София). Кънева и Нунева се наложиха с 4:6, 6:2, 12-10 над Симона Попова (ТК "Локомотив 1924", Пловдив) и Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора).

Програма:
13 юни (четвъртък): Четвъртфинали единично, финал двойки
14 юни (петък): Полуфинали и финал единично

Програмата може да бъде променена в зависимост от броя участници, метеорологичните условия и т.н.

Последвайте каналите ни в:

Още от Тенис

Виж всички