Валерия Маринова и Калоян Шиков са шампиони на смесени двойки на Държавното до 16 г.

Валерия Маринова и Калоян Шиков са шампиони на смесени двойки на Държавното до 16 г.

Валерия Маринова (ТК "15:40", гр.София) и Калоян Шиков (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) спечелиха титлата на смесени двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 16 годишна възраст "DANHSON". Надпреварата от календара на БФТ се провежда на кортовете на ТК "15:40", гр.София. На финала те победиха с 6:4, 6:1 Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) и Станислав Косев (ТК "Кристи", гр.Дряново).

За финала на двойки при юношите се класираха Александър Митев (ТК "Приста 2011", гр.Русе) и Николай Бунчев (ТК "Малееви", гр.София) срещу Калоян Шиков (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) и Самуил Пешев (ТК "15:40", гр.София).

На полуфиналите Александър Митев и Николай Бунчев победиха с 6:1, 6:4 Брайън Димов (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Кристиян Стефанов ( ТК "Хасково 2015", гр.Хасково). Калоян Шиков и Самуил Пешев се наложиха с 6:2, 7:5 над Васил Русанов (ТК "НСА", гр.София) и Станислав Косев (ТК "Кристи", гр.Дряново).

За финала на двойки при девойките се класираха Андреа Иванова (ТК "Про спорт", гр.София) и Сирма Манчева (ТК "Левски", гр.София) срещу Ванеса Влахова (ТК "15:40", гр.София) и Елеонора Тонева (ТК "15:40", гр.София).

На полуфиналите Иванова и Манчева победиха с 6:1, 6:0 Ивелина Христова (ТК "Изида", гр.Добрич) и Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна). Влахова и Тонева елиминираха с 6:4, 6:3 Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София) и Валерия Гърневска (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора).

В четвъртък станаха ясни и полуфиналистите на сингъл.
Юноши, 1/4-финали:
№1 Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", гр.София) –№5 Александър Митев (ТК "Приста 2011", гр.Русе) 6:2, 6:4
Добромир Манолов (ТК "Про спорт", гр.София) – №7 Кристиян Стефанов ( ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) 6:4, 6:3
№6 Александър Толев (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив) – Борис Начев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:2, 6:2
№2 Калоян Шиков (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) – Марин Абаджиев (ТК "Некст Джен", София) 6:3, 6:1

Юноши, 1/2-финали:
№1 Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", гр.София) – Добромир Манолов (ТК "Про спорт", гр.София)
№2 Калоян Шиков (ТК "ДМ Тенис", гр.Стара Загора) – №6 Александър Толев (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив)

Девойки, 1/4-финали:
Ванеса Влахова (ТК "15:40", гр.София) – №8 Елена Пападопулу (ТК "Некст Джен", София) 6:2, 6:1
№5 Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) – Рая Стайкова (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) 6:0, 6:1
№7 Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София) – №4 Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) 6:3, 6:4
№2 Елеонора Тонева (ТК "15:40", гр.София) –Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) 6:1, 2:6, 6:2

Девойки, 1/2-финали:
Ванеса Влахова (ТК "15:40", гр.София) – №5 Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна)
№2 Елеонора Тонева (ТК "15:40", гр.София) – №7 Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София)

Програма:
7 юни (петък): Полуфинали единично, финали двойки
8 юни (събота): Финали единично

Последвайте каналите ни в:

Още от Тенис

Виж всички