"Червените" с първа контрола в Банско, изправят се срещу Крумовград

Черноморец се окичи с бронза в НБЛ

Черноморец грабна бронзовите медали, след като надигра с 87:72 (18:17, 25:21, 17:15 27:19) Спартак Плевен в мач №3 от серията, изиграл се тази вечер в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

„Акулите“ спечелиха първия сблъсък между двата отбора за третото място в елита, но отстъпиха в реванша в Плевен, връщайки серията отново край морето.

Sportal.bg ви дава възможност да видите и как изглеждат медалите и трофея, който "акулите" спечелиха.

ПЪРВА ЧАСТ

След минута игра в зала "Бойчо Брънзов" домакините поведоха с 2-0, но Константин Тошков изравни бързо (2-2). Андрей Иванов върна аванса от две точки на "акулите" (4-2). Спартак бързо обърна и стигна до 5-4, при оставащи по-малко от 5 минути до края на частта. Шон Смит върна лидерството на Черноморец (6-5), а веднага след това гостите поведоха с 8-6. 2:20 минути преди края с атрактивна забивка Шон Смит направи резултата 14-10 в позла на своя тим. Талиб Занна свали разликата до 2 точки. Ладариен Грифин отново я вдигна на 4 точки след мощна забивка (16-12). Родни Първис върна 2 точки за Спартак. 24 секунди преди края на частта тройка на Родни Първис изведе плевенчани напред в резултата (17-16). Милен Захариев вкара кош със сирената и даде аванс от 1 точка (18-17) на "акулите" след 10 минути игра.

Родни Първис: Не знам какво е бъдещето ми

ВТОРА ЧАСТ

За две минути игра Черноморец поведе с 5 точки (25-20). Ладариен Грифин вдигна разликата на 8 точки, а тройка на Травис МакКонико я направи 11 точки. Бургазлии направиха серия от 13-0 точки за малко повече от 3 минути игра. Нарушение срещу Родни Първис му даде шанс да намали пасива на своя тим и го направи, вкарвайки двата фаула, правейки пасива на плевенчани 22-31. Николай Георгиев обаче възстанови разликата от 11 точки за домакините. Въпреки че след това плевенчани намалиха изоставането си до 8 точки, тройка на Травис МакКонико отново вдигна аванса на "акулите" на 11. Първис свали на 9, но МакКонико веднага върна двете точки в коша на Спартак за 40-29. Тройка на Джулиен Люис намали пасива на гостите на 8 точки, при оставащи по-малко от 3 минути до края. Нова точна стрелба от далечно разстояние на гарда свали разликата до 5 точки 2 минути преди паузата. Шон Смит върна аванса от 8 точки на Черноморец. 43 секунди преди края Талиб Занна намали изоставането на гостите на 5 точки. В крайна сметка на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 43-38 в полза на домакините.

Любомир Минчев: За мен сезонът не е добър

ТРЕТА ЧАСТ

След около две минути и половина игра разликата падна до 4 точки в полза на домакините. Ладариен Грифин се разписа с тройка, за да вдигне разликата на 7 точки (49-42). При оставащи 6 минути до края Черноморец отново вдигна оборотите и върна комфортната си преднина от 11 точки (53-42). Джулиен Люис намали разликата на 9 точки, след като беше точен два пъти от линията за наказателни удари. Денислав Вутев стопи разликата до 7 точки, но веднага след това Шон Смит вдигна до 9 точки. След това отново Смит направи разликата 12 точки с точна стрелба от далечно разстояние. Спартак върна тройка в коша на Черноморец, за да намали разликата отново до 9. Минута и половина преди началото на заключителната част Талиб Занна намали изоставането на гостите на 7 точки. А след това тя падна до 5 точки. Алекс Уандие отново направи аванса на домакините 7 точки, като с тази разлика двата отбора влизат в последните 10 минути на мача.

Христо Захариев: Съжалявам, че не можахме да зарадваме феновете с титлата

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в първите секунди на последната част Ладариен Грифин вдигна разликата на 9 точки, а Милен Захариев с тройка я вдигна на 12 точки (65-53). Спартаклии намалиха изозставането си 9 точки, при оставащи малко по-малко от 8 минути до края на мача. Продължават гостите да търсят начин да намалят изоставането си, но домакините бързо връщат комфортния си аванс. При около 7 минути до края резултатът е 71-60 в полза на домакините. Тройка на МакКонико направи разликата 14 точки. 6:20 минути преди края Алекс Уандие напусна играта за пет лични нарушения. Това очевидно не повлия на играта на "акулите", като те поведоха със 17 точки след тройка на Христо Захариев. Тройка на МакКонико вдигна аванса на своя тим на 20 точки (80-60). Андрей Иванов добави още 2 точки към преднината на домакините, а Шон Смит вдигна до 24 точки (84-60). Спартаклии така и не успяват да намерят начин да се върнат в мача. В крайна сметка в последните минути срещата просто се доигра.

Васил Евтимов: Силно се надявам да остана, искам да направя Черноморец шампион

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНОМОРЕЦ: Травис МакКонико, Шон Смит, Ладариен Грифин, Андрей Иванов, Христо Захариев

СПАРТАК ПЛЕВЕН: Николай Стоянов, Джулиен Люис, Цветомир Чернокожев, Константин Тошков, Талиб Занна