Селта и Валенсия се разиграха като за последно

Селта и Валенсия си размениха по два гола за атрактивен завършек на сезона в Ла Лига - 2:2. Двубоят от последния кръг беше без значение, тъй като от известно време насам двата тима не играеха за нищо.

За втора поредна кампания в елита отборът от Галисия завършва на 13-та позиция. В същото време “прилепите” приключват като девети, което е значително по-добре опреди година, когато до финалния кръг бяха застрашени от изпадане, като в крайна сметка останаха на 2 точки от първия под чертата

Независимо че този следобед нямаше интрига, Селта и Валенсия направиха интересен мач. Гостите поведоха още в 5-ата минута след автогол на Карлос Домингес. Четири минути след паузата звездата на домакините Яго Аспас изравни от дузпа, а по-късно в срещата направи и асистенция. Така 36-годишният нападател завършва сезона в Ла Лига с 9 попадения и 10 голови паса.

В 60-ата Алберто Мари, също от наказателен удар, изведе Валенсия наново напред в резултата - 2:1. Само две минути след Анастасиос Дувикас реализира за крайното 2:2.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!