ЕВРО 2024: Румъния 1:0 Украйна /Почивка/

Майорка обърна Хетафе с два гола в добавеното време

Майорка успя да изпрати Хавиер Агире с победа, след като стигна до обрат с 2:1 над Хетафе в двубой от последния кръг на Ла Лига. И трите попадения паднаха през второто полувреме. Гастон Алварес изведе домакините напред в 48-ата минута, а с два гола в добавеното време, реализирани от Ведат Муричи и Пабло Мафео, Майорка стигна до пълен обрат.

Домакините имаха доста сериозно превъзходство през първото полувреме и отправиха 10 удара към вратата на Иван Куеяр, но така и не стигнаха до гол. Хайме Мата, който имаше нужда от един гол, за да стане водещият реализатор на Хетафе във вечната ранглиста на клуба, имаше един добър шанс, но изстрелът му бе блокиран. Най-опасният играч на Хетафе обаче отново бе Мейсън Грийнууд, който имаше две възможности. Още в шестата минута хубав негов удар в близкия ъгъл бе избит от Куеяр. В края на полувремето англичанинът добре се освободи в наказателното поле, но стреля встрани.

Само три минути след подновяването на играта Хетафе поведе. Родригес добре напредна през центъра, финтира един бранител, след което пусна вляво към Гастон Алварес. Уругваецът веднага стреля по земя в далечния ъгъл за 1:0.

В 60-ата минута Куеяр спаси поредни изстрел на Грийнууд. Четири минути по-късно най-сетне и Майорка създаде опасност и работа за Сория, който обаче се намеси добре и спаси силен удар на Ябрес.

Неприятната новина бе, че Сория получи тежка контузия след сблъсък с Ларин на границата на наказателното поле. На терена влезе дори линейка, а стражът бе закрит с покривало и не се виждаше колко тежко е състоянието му. След като в продължение на повече от 10 минути му бе оказвана помощ, Сория в крайна сметка напусна терена на собствен ход, макар и отново прикрит със споменатото покривало.

Майорка наложи натиск и в 91-вата минути гостите стигнаха до изравнителен гол. Раийо засече с глава центриране от корнер, след което пред самата голлиния Ведат Муричи се разписа след още един удар с глава. Две минути след това Майорка направи пълен обрат, след като Пабло Мафео получи перфектно извеждащо подаване от Морланес, овладя добре и не остави шанс за резервния страж на Хетафе.

Така Майорка завърши сезона на 15-а позиция с 40 точки, а Хетафе е три места по-нагоре в класирането с три пункта повече.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!