Контузия на Сьорлот реши спора за трофея "Пичичи"

Осасуна и Виляреал приключиха сезона в Ла Лига с равенство помежду си - 1:1. Двата тима направиха равностоен мач на "Ел Садар", в който домакините излязоха напред в 30-ата минута с гол на Анте Будимир, а "жълтата подводница" изравни в началото на втората част чрез Хосе Луис Моралес.

Виляреал ще финишира на осмата позиция с актив от 53 точки. Осасуна се намира на десетото място с 45 точки, колкото има и Алавес. Хетафе също може да изпревари отбора от Памплона.

Единствената по-сериозна интрига в двубоя беше дали Александьр Сьорлот ще запази шансовете си да спечели голмайсторския приз в Ла Лига. Норвежкият нападател на Виляреал излезе ненапълно възстановен и се контузи още в 17-ата минута, а вместо него се появи Моралес, който донесе точката на гостите.

Сьоролот остана с 23 гола, от които 17 след Нова година и 10 в последните 8 мача. Това означава, че на 99% трофеят "Пичичи" ще стане притежание на Артьом Довбик. Украинският стрелец на Жирона заби хеттрик във вратата на Гранада при разгромната победа със 7:0 снощи и натрупа 24 попадения.

Преди почивката Виляреал започна активно, но ентусиазмът в редиците на тима спадна рязко след травмата на Сьорлот, който стреля от малък ъгъл и получи разтежение. Осасуна съумя да се възползва от объркването в състава на гостите и поведе с гол на звездата си Анте Будимир. Хърватинът засече ниско центриране от десния фланг на Рубен Пеня и прати топката в мрежата. Това беше гол номер 17 за Будимир през сезона и той го посвети на старши треньора Ягоба Арасате, който води отбора за последен път.

Отговорът на Виляреал дойде в 57-ата минута. Алекс Баена пусна проницателен пас към Хосе Луис Моралес, който елегантно финтира Айтор и технично отбеляза за 1:1. Любопитното е, че опитният нападател вкара общо 4 гола във вратата на Осасуна през сезона, след като в предишния мач между двата тима направи хеттрик за победата с 3:1.