ЕВРО 2024: Сърбия 0:1 Англия /Почивка/

България с още два финала на Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Българските състезатели се класираха за още два финала на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна. След като вчера Валентина Георгиева намери място сред най-добрите осем във финала на прескок, днес това направиха Димитър Димитров и Йордан Александров.

С много добро изпълнение за отличията в неделя на прескок при мъжете ще се бори Димитър Димитров. Многократният финалист на този уред от европейски и световни първенства влезе сред най-добрите с втора оценка от 13.925 точки (14.150 точки първи прескок и 13.700 точки втори прескок). Другият българин Даниел Трифонов завърши 16-и с 13.100 точки.

Йордан Александров ще защитава сребърния си медал от миналата година на финала на висилка. Най-опитният гимнастик в българския отбор е финалист със седма оценка от 13.300 точки. С 12.250 точки Даниел Трифонов завърши на 23-а позиция.

Сериозна грешка при приземяването лиши Александров от участие на финала на успоредка. Националът буквално седна при приземяването, което му отреди 13-о място с резултат от 13.200 точки. Грешки в тази квалификация изпратиха Божидар Златанов на 24-а позиция с оценка от 12.150 точки.

Не се оправдаха очакванията, че Валентина Георгиева ще се класира за финала на греда. Европейската вицешампионка падна два пъти от уреда и с 10.600 точки тя се нареди на 30-а позиция. Същите грешки направи и Виктория Венциславова, която с 9.800 е 32-а.

В пресявките на земя Калина Тенева е 23-а с 11.800 точки, а Никол Соколова завърши 28-а с 11.500 точки.

Утре Световната купа продължава в 14.00 часа с финалите на халки, кон с гривни и земя при мъжете и смесена успоредка и прескос при жените с участието на Валентина Георгиева.