Марек ще играе на бараж за efbet Лига

Отборите на Марек и Струмска слава завършиха при резултат 0:0 в последния кръг от Втора професионална лига. Този мач обаче се оказа без голямо значение за домакините, тъй като Септември (София) спечели с 3:0 срещу Черноморец (Балчик) и се класира директно за efbet Лига, а футболистите на Танчо Калпаков ще играят бараж за място в елита на българския футбол.

Гостите от Радомир започнаха по-активно мача, като само в рамките на шест минути създадоха няколко опасни атаки, които обаче не завършиха с гол в мрежата на Константин Костадинов.

В 15-ата минута Веселин Любимиров финтира Евгений Илиев и центрира в наказателното поле, където Християн Джарджаров беше непокрит и стреля с глава, но над вратата на Драгомир Петков.

В 53-ата минута Антонио Ласков стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле на домакините, но стражът на домакините се справи.

Шест минути по-късно дупничани отговориха с първата си интересна ситуация за втората част. Иван Златков шутира, но кълбото премина покрай дясната греда на Драгомир Петков.

В 70-ата минута домакините направиха огромен пропуск. Иван Златков копна топката към Християн Джаджаров, който от близка дистанция не успя да прати топката в мрежата на тима от Радомир.

До края на срещата и двата отбора опитаха да стигнат до трите точки, но и Марек, и Струмска слава не успя да стигнат до успеха.

По този начин тимът от Дупница завърши сезона на трето място, а радомирци на пета позиция.

МАРЕК - СТРУМСКА СЛАВА 0:0

Стартови състави:

Марек: 21. Константин Костадинов, 35. Мартин Кавдански, 9. Росен Йорданов, 5. Боян Стойнев, 71. Димитър Илиев, 19. Християн Джаджаров, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 10. Николай Ганчев, 88. Стиван Стефанов

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 77. Марио Дилчовски, 3. Румен Сандев, 33. Стелиън Георгиев, 22. Денислав Мицаков, 8. Георги Янев, 10. Антонио Ласков, 19. Мартин Стоилов, 7. Евгений Илиев, 9. Цветомир Вачев, 2. Борислав Николов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!