Септември си свърши работата и се завърна в efbet Лига!

Септември (София) постигна победа с 3:0 над Черноморец (Балчик) в двубой от последния 34-ти кръг на Втора лига. Така отборът от столицата се завръща в родния елит, след като си гарантира второто място в класирането. Днес тимът на Николай Митов доминираше от началото на двубоя и заслужено стигна до успеха. И трите гола обаче паднаха през втората част, след като първо Йордан Йорданов откри (60’), а след това Мартин Тошев заби още две попадения (64’ и 70’). За гостите мачът нямаше значение, тъй като те вече бяха отпаднали от Втора лига.

Домакините се втурнаха в атака още от първите минути. След само 120 секунди игра Асен Георгиев засече центрира от корнер с глава, но прати топката в аут. Малко по-късно Черноморец отговори с удар от дистанция, но Димитър Шейтанов дори не трябваше да се намесва.

В 15-ата минута домакините имаха прекрасна възможност да открият резултата. Айкут Рамадан отправи меко извеждащо центриране, а Мартин Тошев отправи удар с глава. Топката обаче се отклони в напречната греда.

Домакините продължаваха да натискат, но в 32-ата минута късметът им се усмихна. Грешка в защитата на Септември позволи на футболистите на Черноморец да отнемат в близост до наказателното поле на противника и с числено преимущество да организират атака. В крайна сметка след разиграване на топката Стефан Митев стреля от удобна позиция, но нацели напречната греда.

27 Септември 3:0 Черноморец (Балчик)

До края на полувремето атаките пред вратата на Черноморец валяха една след друга, но до гол така и не се стигна. Така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0.

Агресивната игра на домакините даде резултата и в 60-ата минута те излязоха напред в резултата. При една от атаките последва центриране отдясно, а в наказателното поле влезлият като резерва на полувремето Йордан Йорданов засече с глава и вкара за 1:0.

Само 4 минути по-късно Септември се доближи още повече до крайния успех. Митко Митков подаде отляво по земя към Мартин Тошев, който бе на границата на вратарското поле. Топката обаче дойде неудобна за нападателя, който пое трудно, но в крайна сметка успя да нанесе удар и да опъне мрежата зад вратата на Галин Григоров за втори път - 2:0.

В 70-ата минута резултатът стана и 3:0. Айкут Рамадан получи извеждащ пас отдясно, пусна подаване по земя към центъра на пеналтерията, а там Марто Тошев отправи силен шут, за да реализира второто си попадение в срещата.

СЕПТЕМВРИ 3:0 ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)

1:0 Йордан Йорданов (60)
2:0 Мартин Тошев (64)
3:0 Мартин Тошев (70)

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 6. Виктор Очаи, 14. Жан Пиер Да Силва, 4. Иван Арсов, 18. Кубрат Йонашчъ, 7. Мартин Стоянов, 9. Мартин Тошев, 19. Митко Митков;

Черноморец: 1. Галин Григоров, 18. Наско Янков, 5. Ивайло Минчев, 2. Йордан Радев, 8. Аджеил Невес, 3. Нджомганг Фонкеу, 12. Радиян Илиев, 10. Лукас Соарес, 11. Стефан Митев, 23. Алекс Наков, 6. Владислав Георгиев.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!