ЕВРО 2024: Словения 1:1 Дания

Ел Класико на полуфиналите в Лига Ендеса

Барселона и Реал Мадрид ще премерят сили на полуфиналите в испанската Лига Ендеса. Това стана факт тази вечер, след като каталунците отстраниха Тенерифе с 2-0 на четвъртфиналите, за да си гарантира място в следващата фаза. Барса спечели втория двубой с 97:92 след обрат в последните минути.

Тенерифе водеше с две при 90:92, но момчетата на Рожер Гримау отвърнаха със седем последователни точки за край на мача, за да затворят серията в своя полза и да избегнат нуждата от решителен трети мач.

Томаш Саторански се отличи с 24 точки за победата на Барселона, като той вкара 5 от последните 7 точки на тима. Джабари Паркър вкара 17, Нико Лапровитола наниза 13 точки, а Рокас Йокубайтис и Ян Весели добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Бруно Фитипалдо бе най-резултатен за Тенерифе с 20 точки и 7 асистенции. Сасу Салин приключи с 18 точки, а Марселиньо Уертас прибави 12 точки.

Така единият полуфинал вече е известен - Барселона срещу Реал Мадрид в сблъсък за място на финала. В другата половина Уникаха чака победителя от битката между Валенсия и Мурсия, където резултатът е 1-1 преди утрешния решителни трети двубой.