Евро 2024: Полша - Нидерландия 0:0

Фортуна (Дюселдорф) разкъса Бохум и вече се вижда в елита на Германия

Фортуна (Дюселдорф) направи голяма крачка към завръщане в Първа Бундеслига на Германия, след като спечели с класическото 3:0 първия мач срещу Бохум от плейофа за влизане/оставане в елита. Още по-впечатляващо е, че успехът дойде като гост на стадион "Воновия Рурщадион", така че в реванша Фортуна ще има и домакинско предимство.

Гостите поведоха с доза късмет в 13-тата минута, когато Филип Хофман си отбеляза автогол. След центриране от корнер топката срещна гредата, а след това от тялото на Хофман се озова във вратата за 0:1.

След това в 64-тата минута Феликс Клаус удвои преднината на своя тим, завършвайки перфектна скоростна контраатака.

Третото попадение реализира Яник Енгелхард в 72-рата минута. Удар на Цолис от фаул затрудни вратаря, а при добавката Енгелхард прати топката в мрежата за 0:3.

Реваншът е на 27 май в Дюселдорф, където домакините ще имат огромно предимство, а Бохум ще трябва да направи малко чудо, ако иска да запази мястото си в елита.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!