След драматичен финал Стефка Бончева триумфира на любителския ITL 500

След драматичен финал Стефка Бончева триумфира на любителския турнир за жени ITL 500 в София. На кортовете на тенис клуб “МГ Парадайс” Стефка излезе срещу “любимката на публиката” за 2023 г. на Интерактив Тенис Силвия Стефанова. Изходът от мача се реши в последните разигравания на двубоя, който продължи над 50 минути.

Бончева опита да спечели купата още през март на традиционния женски турнир, но на крачка преди финала Ива Дарданова ѝ развали плановете. Ива постигна сензационна победа срещу Стефка при 2:4 3(1):4, но след това отстъпи титлата на Maleeva Ladies Night ITL 500 на Ваня Желязкова.

Бончева с трудна победа на полуфинала срещу Желязкова

Стефка Бончева успя да си осигури място във финалната двойка на вечерния ITL 500 след трудна победа именно срещу Ваня Желязкова. Двете показаха много хъс и направиха страхотен мач, но Стефка беше по-добра този път и успя да надвие Ваня при  4:3(1) 4:2 и продължи към финала. Ето какво сподели шампионката след полуфинала:

"Наслаждавах се на двубоя и се радвам, че играх с Ваня. Ако беше победила тя, щеше да е напълно заслужено!"

Вторият полуфинал беше също толкова оспорван. Една срещу друга излязоха шампионката от февруарския ITL 500 - Ива Дарданова и Силвия Стефанова. Двете се захапаха още в първия сет, който завърши с мини тайбрек, след което играта на Дарданова се пропука и тя отстъпи при краен резултат 4:3(1) 4:0. Така Стефанова се класира за първи път на финал този сезон, а интересното е, че участва и на Challenger турнирите при мъжете.

Не можем да не отбележим и страхотното участие на Ваня Желязкова и Ива Дарданова. Ваня стигна до полуфинал след категорична победа над Светослава Славова с 4:0 4:0, а Ива отстрани Милена Щерева с 4:1 4:0

Финалът на Paradise Ladies Night ITL 500

Двубоят за купата на вечерния ITL 500 започна с доста грешки и от страна на Стефка, и от страна на Силвия, които си размениха по няколко пробива. В петия гейм обаче разиграванията станаха по-дълги и въпреки че след 10 минути игра Стефанова успя да го запише в своя полза, Бончева запази преднината и резултата стана 3:2. След това бързо взе и своя сервис гейм и затвори сета при 4:2. Във втората част Силвия беше доста по-уверена и настъпи здраво като изравни сетовете с 4:1, а така се стигна и до шампионски тайбрек. Стефка изоставаше с 2:5, когато направи обрат и първа стигна до десетте точки. При краен резултат 4:2 1:4 110:07. Стефка Бончева триумфира на Paradise Ladies Night ITL 500 след 50 минути игра, а Интерактив Тенис предаваха срещата на живо в YouTube канала си.