Еуфория в Горна Оряховица! Локомотив вдигна шампионската купа и повали Севлиево

Днешният ден в Горна Оряховица се превърна в празник на футбола – музика, песни, заря. Местният Локомотив изигра перфектен сезон и е най-успешния отбор в него от четирите първенства на Трета лига. „Железничарите“ извоюваха завръщането си в професионалния футбол, като мач преди края на кампанията спечелиха 26 срещи, допуснаха само едно равенство и не загубиха нито веднъж. Днес футболистите на треньора Лъчезар Русев бяха наградени със златните медали и шампионската купа. След тържествената част, Локо за пореден път хвърли феновете си в екстаз, побеждавайкипреди броени минути едноименния тим на Севлиево с 2:0 в отложена среща от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана динамичен, оспорван двубой с положения за гол и пред двете врати.

Голмайсторът на първенството Георги Колев откри резултата от дузпа в 39-ата минута. В 55-ата Янислав Цачев беше изведен от съотборник и подпечата 25-ата победа – 2:0. В следващия предпоследен кръг горнооряховския тим печели служебно 3:0, заради отказа от участие на извадения от шампионата Дунав (Лом).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!