Евро 2024: Италия - Албания 2:1

Глушкова и Каратанчева с победи в Сърбия

Българките Денислава Глушкова и Лия Каратанчева се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей  в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Глушкова преодоля на старта четвъртата поставена София Рокети (Италия) след обрат с 1:6, 6:3, 6:4 след 3 часа и 36 минути игра. Българката започна неубедително, изостана с 0:5 и загуби първия сет.

В продължилия 89 минути втори сет Глушкова направи ключова серия от три поредни гейма и изравни след 6:3. В третата част тя осъществи обрат от 1:3 до 4:3 и в крайна сметка стигна до крайния успех с решителен пробив за 6:4.Така за място на четвъртфиналите софиянката ще срещне Сара Чакаревич (Франция).

Лия Каратанчева пък се справи значително по-лесно с италианката Дилета Черубини с 6:2, 6:3 за 86 минути, като във втория кръг очаква участващата с "уайлд кард" Даря Кучер (Полша).

Каратанчева вече си осигури място на четвъртфиналите в надпреварата при двойките. Тя и Михаела Байерлова (Чехия) са поставени под номер 1 в схемата при дуетите и в първия кръг надиграха получилите "уайлд кард" българки Беатрис Спасова и Галена Кръстенова с 6:1, 6:2.