Габриел Донев и Симон-Антони Иванов започнаха с победи в Сърбия

Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

На старта Донев победи със 7:6(8), 6:1 седмия в схемата Максим Жуков от Русия. Срещата продължи час и 51 минути. Донев спаси един сетбол в тайбрека на първия сет, а във втория спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1. Във втория кръг българинът ще играе срещу Николас Валдес от Чили.

Симон-Антони Иванов разгроми с 6:0, 6:1 Филип Балинт от Швеция за само 45 минути игра. Във втория кръг Иванов ще срещне поставени под номер 2 в схемата Олег Приходко от Украйна.

Квалификантът Пламен Милушев загуби с 2:6, 1:6 от номер 3 в схемата Диего Аугусто Санчес от Испания. Преди този мач Милушев постигна три двусетови победи в квалификациите.