Евро 2024: Италия - Албания 2:1

Нюкасъл победи Тотнъм с дузпи пред 80 000 в Мелбърн

Нюкасъл победи Тотнъм с 5:4 след изпълнение на дузпи в контрола, играна пред 78 419 зрители на “Мелбърн Крикет Граунд” в Австралия. Двата отбора си вкараха по един гол в редовното време, след като Джеймс Мадисън (32’) откри резултата, а Александър Исак (45’) изравни. “Шпорите” доминираха, но крайна сметка загубиха, след като Брайън Хил пропусна първата от дузпите за своя отбор.

Анге Постекоглу, който се завърна в града, в който е израснал, и Еди Хау бяха заложили на доста силни състави.

“Шпорите” поведоха след груба грешка на Ник Поуп, който подаде топката право на Мадисън на границата на наказателното поле. Халфът премина покрай един бранител и стреля под гредата, откривайки резултата в 32-рата минута. При овладяването на топката изглеждаше, че Мадисън играе с ръка, но попадението бе зачетено.

В самия край на първото полувреме Александър Исак изравни. Остин изби ниско центриране на Джейкъб Мърфи отдясно, но топката стигна до шведа, който направи добавка отблизо. Иначе Тотнъм със сигурност бе по-активният отбор през първото полувреме, но “шпорите” не успяха да стигнат до друго попадение, като най-добрата друга възможност, освен голът на Мадисън, бе пропусната от Бренън Джонсън.

През второто полувреме Тотнъм владееше топката в над 70% от времето, но темпото логично бе ниско и двата отбора не успяха да стигнат до чисти положения. Мениджърите направиха и доста смени.

В 81-вата минута Брайтън Хил, който се включи добре на мястото на Сон, стреля отляво, но топката рикошира в Донли и премина встрани от вратата.

След последния съдийски сигнал бе решено, че ще има победител, който ще бъде определен след изпълнение от дузпи. Хил изпълни първи и това се оказа и единственият наказателен удар, който не бе реализиран, тъй като Гилеспи спаси.

Тотнъм: Остин, Поро, Драгушин, Ван де Вен, Роял, Бентанкур, Сар, Мадисън, Кулушевски, Сон, Джонсън

Нюкасъл: Поуп, Трипиър, Крафт, Бърн, Хол, Жоелинтон, Гимараеш, Андерсон, Барнс, Исак, Алмирон

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!