Атанас Гаджев спечели любителския турнир във Велинград

Пловдивчанинът Атанас Гаджев е страхотна форма през този сезон. След като само преди дни вдигна купата в категория ITL 500 в Пловдив, сега той прибави и титлата на любителския турнир Velingrad Cup на Интерактив Тенис. Еднодневният турнир във Велинград събра 24 играчи - както местни, така и любители от цяла България.

Гаджев буквално летеше по корта, а на финала софиянецът Милен Георгиев по никакъв начин не успя да се противопостави на пловдивчанина и отстъпи с 0:6. Освен купата, Наско прибави и 250 точки за националното класиране на любителската общност и вече е №5 в ранглистата с цели 2716 точки, плътно зад бившия No.1 Едиз Батран. Интерактив Тенис предаваха двубоя пряко в YouTube канала си, където има пълен запис.

Гаджев даде само 4 гейма на опонентите си

Наско Гаджев има шест купи, от 11 турнира тази година и на практика побеждава почти без съпротива. Подобна беше и ситуацията във Велинград, където започна турнира с победа още в първата среща, след като надви Васил Кюркчиев с 6:3. На четвъртфинала срещу Николай Байраков беше още по-категоричен и продължи напред след 6:1. Гаджев запази същото темпо и на полуфинала, като се наложи над Иван Кюркчиев с 6:1 и отиде на финала на Velingrad Cup ITL 250.

Милен Георгиев отстрани Виктор Йовчев на полуфинал

Поставеният под №2 Милен Георгиев стигна до финала във Велинград с доста добра игра. В първата среща той отстрани Илиян Илиев с 6:3 и продължи напред към четвъртфинала, където трябваше да играе срещу Спас Гардански. Гардански обаче се отказа ди Георгиев се класира за полуфинала със служебна победа.

На крачка преди финала Милен влезе в пряк двубой с местния фаворит Виктор Йовчев. Към момента Йовчев имаше 25 победи от 33 мача и везните клоняха към победа за него, но плановете на Милен бяха други. Двубоят между двамата завърши с категоричен успех за Георгиев при 6:1 и място във финалната двойка за купата на Velingrad Cup.

Финалният двубой на Velingrad Cup ITL 250

На финала Наско успя да направи пробив и поведе с 2:0 още в първите пет минути. Той сервираше в третия гейм, когато Милен бързо стигна до 40:0 и опит за пробив. Гаджев обаче успя да се върне в играта и не само че изравни, ами и записа 3:0. Това беше преломен момент в играта на Георгиев, който в своя сервис гейм стигна до 30:15, но един погрешен форхенд позволи на Гаджев да изравни в четвъртия гейм и да го запише в своя полза. Милен имаше шансове за обрат и в последните два гейма, но допусна две двойни грешки в критични моменти, което даде възможност на Наско да затвори мача при 6:0.

С тази победа Наско Гаджев увеличава шансовете си за участие на финалния “Мастърс” на Интерактив Тенис, който ще се проведе в София през декември и събира осемте най-добри играчи на национално ниво. Следващият еднодневен турнир е в град Банкя на 8 юни. Той е отворен за всички любители, независимо от нивото им на игра, а регистрацията продължава до 6 юни на сайта на любителската общност - www.interactive-tennis.com