"Контра": Франция или Англия разочарова повече в груповата фаза и докъде може да стигне Австрия?

Локомотив (Сф) успя! "Железничарите" разбиха вял Берое и си гарантираха спасението

Локомотив (София) победи с категоричното 3:0 като гост Берое в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" показаха повече желание и бяха по-добри на терена, а с този успех се превърнаха и във втория отбор от последната шестица, който си гарантира спасението. Столичани имат вече в актива си 36 точки, като са на 6 пред баражното четвърто място, а до края на сезона има само един кръг.

Иначе в днешната среща Локомотив заслужаваше да победи, с оглед на показаното на терена. Кевин Маи вкара може би най-куриозния гол през този сезон още в 15-ата минута след груба грешка на Хуан Пабло Саломони. В 42-ата минута Карлос Франса реализира второ попадение, а влезлият като резерва Стефан Ламбезе оформи крайния резултат (69'). В 79-ата минута пък Берое остана с човек по-малко след два бързи жълти картона за Федерико Сагардия.

Първата сериозна възможност в мача дойде в 7-ата минута, когато Карлос Франса стреля много опасно от границата на наказателното поле, но Родриго Ачинели успя да избие в корнер.

В 15-ата минута резултатът бе открит с доста куриозен гол. Енцо Еспиноза изпълни тъч и подаде назад към Хуан Пабло Соломони. Бранителят, останал последен в защитата, не успя да поеме добре, изпусна топката, а когато се опита да я подаде на свой съотборни, Кевин Маи подложи крак и я прати във вратата на Ачинели - 0:1.

В 27-ата минута нова неточност в защитата на Берое позволи на Карлос Франса да отнеме в близост до наказателното поле и да опита шут от далечна дистанция. Топката обаче премина встрани от страничния стълб. 10 минути по-късно дойде и първата по-сериозна възможност за домакините. След добро подаване и рикошет в Красимир Станоев топката стигна до Вини Трибуле, който се оказа на чиста позиция сам срещу вратаря. Ударът на нападателя на "заралии" обаче бе спасен от Любенов.

В 43-ата минута Локомотив реализира и втори гол. Симеон Мечев пусна извеждащо подаване към Франса. Нападателят пое добре, справи се със Соломони и с прецизно изпълнение реализира за 0:2.

Второто полувреме започна с два удара в рамките на 3 минути за Берое. Първият обаче бе неточен, а вторият право в ръцете на стража на Локомотив. В 62-ата минута Франко Минго се извиси над всички и засече с глава от корнер, но и този път опитът бе неточен.

3 минути по-късно Александър Любенов показа доста добра работа под рамките на вратата. Вини Трибуле напредна отляво, смени посоката и стреля опасно. Стражът на гостите спаси, но последва добавка с глава от близка дистанция, при която Любенов отново трябваше да показва рефлекс. В крайна сметка е имало засада на Трибуле и дори да беше паднал гол, той нямаше да бъде зачетен.

В 69-ата минута обаче Локомотив сложи точка на спора. Стефан Ламбезе направи включване по десния фланг и подаде към Мечев. Опитният халф опита извеждащо подаване, което стигна до Димитър Митков, но Ачинели излезе и изби. В крайна сметка обаче топката дойде на пътя на Ламбезе, който безпроблемно довкара за 0:3.

В 79-ата минута Берое остана и с човек по-малко, след като Федерико Сагардия си изкара два жълти картона само в рамките на две минути. Така домакините останаха с десет души на терена.

До края на двубоя повече интересни ситуации не се създадоха и така гостите стигнаха до заслужен успех.

БЕРОЕ 0:3 ЛОКОМОТИВ

0:1 Кевин Маи (15)
0:2 Карлос Франса (43)
0:3 Стефан Ламбезе (69)

Стартови състави:

Берое: 23. Родриго Ачинели, 5. Лучиано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Соломони, 4. Франко Минго, 12. Темитопе Акинжоугла, 15. Енцо Еспиноза, 19. Карлос Лагара, 24. Стефан Гаврилов, 11. Уерик Каетано, 10. Джани Политино, 91. Вини Трибуле;

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо, 13. Селсо Рапосо, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра, 10. Валентин Николов, 16. Симеон Мечев, 7. Кевин Маи, 11. Карлос Франса.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!