Локомотив (София) и Ботев (Враца) не се победиха! Битката за оцеляване продължава с пълна сила

Отборите на Локомотив (София) и Ботев (Враца) завършиха при резултат 1:1 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Симеон Мечев се разписа. Четири минути по-късно гостите изравниха чрез Спас Георгиев, с което си спечелиха и точката.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Още в шестата минута Браян Переа премина през трима футболисти, след което пусна извеждащ пас към Марко Мажуга, който стреля с десния крак, но Александър Любенов се намеси майсторски.

19 Локомотив (София) 1:1 Ботев (Враца)

В 18-ата минута капитанът на Локомотив Красимир Станоев опита изненадващ изстрел от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на стража на врачани.

"Железничарите" удариха първи в сблъсъка! В 31-ата минута Симеон Мечев изведе Стив Траоре по левия фланг. Крилото не се забави и центрира към Кевин Май, който се пребори, за да продължи към Мечев, който от близка дистанция прати топката в мрежата на Красимир Костов.

Отговорът на футболистите на Христо Янев бе почти моментален. В 35-ата минута Мартин Смоленски отклони топката с глава след центриране отляво към Спас Георгиев, който не се забави и с десния крак не остави шансове на вратаря на столичани.

Секунди преди края на първата част Бруно Франко намери на точката на дузпата Кевин Май, който шутира, но без да затрудни Красимир Костов.

В 54-ата минута Стефан Ламбезе можеше доста случайно да даде отново преднина на своя отбор. Крайният бранител опита центриране, но кълбото се отби в гредата и спаси стража на Ботев.

В 76-ата минута Браян Переа опита удар от далечна дистанция и насочи топката към горния ляв ъгъл, но Александър Любенов направи отлично спасяване.

В 86-ата минута Калоян Кръстев получи топката в наказателното поле и стреля от движение към долния десен ъгъл на вратата, но Костов се намеси. Секунди по-късно гостите отговориха с фантастичен шанс да спечелят трите точки. Даниел Генов центрира на втора греда към непокрития Спас Георгиев, който от удобна ситуация не успя да намери очертанията на вратата.

Секунди преди края на срещата капитанът на Локомотив Красимир Милошев си изкара втори жълт картон, като по този начин той ще пропусне следващата среща.

С този резултат "железничарите" си запазиха второто място в Трета група с актив от 33 точки. Футболистите на Ботев (Враца) остават на пета позиция с 29 пункта.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1

1:0 Симеон Мечев (31)
1:1 Спас Георгиев (35)

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 7. Улрих Май, 98. Стив Траоре, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков, 93. Стефан Ламбезе

Ботев (Враца): 75. Красимир Костов, 23, Браян Мендоса, 29. Мартин Бачев, 21. Бубакар Траоре, 27. Меси Батумусока, 10. Спас Георгиев, 13. Мартин Ачков, 24. Мартин Смоленски, 77. Стефан Велев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

СТАДИОН: "Локомотив", София
СЪДИЯ: Никола Попов