Берое влоши ситуацията в Хебър

Берое надви Хебър като гост с 1:0 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Срещата беше от групата, която трябва да определи изпадащите тимове. Вини Трубулет (90+4) беше точен за гостите. Срещата на стадион “Георги Бенковски” беше ръководена от Петър Кузев.

Двата тима са в различна позиция към момента. Домакините се нуждаеха отчаяно от успех, за да продължат борбата си за спасение, докато старозагорци вече си осигуриха оставането в елита, така че настроението вече е ваканционно. Хебър е с 30 точки и към момента ситуацията не е завидна.

Масов бой и жестоки наказания в Хебър

При домакините има доста напрежение и двама от основните футболисти на тима - Георги Вълчев и Стефан Цонков бяха отстранени от състава заради проблеми в съблекалнята и към момента не са реабилитирани. Красиан Колев също бе върнат на Ботев (Пловдив) предварително преди да изтече наемът му.

Преди началото на срещата Лазар Марин от състава на Хебър беше награден с платек за своите 200 изиграни мача в елита. След скучни минути на първото полувреме, чак в 35-ата минута Санети предприе шут от далечна дистанция. Идеята му не бе лоша, но изпълнението не бе от най-добрите. Минута преди това домакините имаха претенции за дузпа, заради игра с ръкана Винни Трибуле, но след намесата на ВАР играта продължи.

В 38-ата минута Каракашев опита трудно изпълнение, при което топката излезе в аут. В 40-ата минута и Атанас Кабов стреля в аут. Той шутира над горната греда директно от фаул. В самия край на първото полувреме Ачинели беше на мястото си след удар на Божидар Пенчев от фаул, при който топката тупна коварно пред стража.

В 50-ата минута Берое имаше добра възможност да поведе в резултата. Грешка при изчистването на Лазар Марин позволи на Трибулет да шутира, но ударът беше много силен и излезе в аут. Осем минути по-късно Каракашев засече топката с глава, но и този път тя не намери очертанията. В 66-ата минута Ачинели улови безпроблемно удар на Ангел Бастунов извън наказателното поле. Четири минути по-късно Марк-Емилио Папазов стреля, а Хебър погледна по-смело към вратата на Берое. И този път Ачинели беше заел своето място.

Най-доброто положение в мача дойде в 82-рата минута и бе на сметката на Берое. Уерик принуди Петър Дебърлиев да спасява вратата си, а стражът на Хебър показа висота. Три минути преди края на редовното време Стефан Гаврилов шутира от дъгата на наказателното поле. Той пробва да отбележи технично с удар точно под горната греда. Дебърлиев внимаваше и с върха на пръстите си изби топката в корнер.

В четвъртата минута на добавеното време Трибулет беше изведен зад защитата на Хебър. Той беше на линията на засадата и останал сам срещу вратаря не сбърка и донесе успеха на заралии. След дълга проверка с ВАР попадението беше зачетено.

В 9-а минута на добавеното време След преразглеждане с ВАР Ангел Бастунов бе изгонен с директен червен картон, след като атакува противников състезател, вдигайки крака опасно високо, застрашавайки съперника.

ХЕБЪР - БЕРОЕ 0:1
0:1 Трибулет (90+4)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 3. Богомил Божуркин,75. Йохан Н‘зи, 99. Георги Каракашев, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов, 21. Божидар Пенчев, 29. Шейх Диаманка;

БЕОРЕ: 23. Родриго Ачинели, 4. Франко Рамос, 7. Федерико Санети, 9. Франциско Лима, 11. Уерик Каетано, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Барето, 18. Хуан Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 91. Вини Трибулет;

СЪДИЯ: Петър Кузев
СТАДИОН: "Георги Бенковски", Пазарджик
НАЧАЛО: 20:15 часа

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!