Без Габриела Петрова на Балканиадата в Измир, Саръбоюков ще скача и троен

Българската федерация по лека атлетика обяви отбора за Балканиадата за мъже и жени в Измир на 25 и 26 май. Почти всички най-добри атлети са включени в състава.

Впечатление прави отсъствието на Габриела Петрова, която на турнира “Самарско знаме” по-рано през месеца спечели с 14.19 м. В тройния скок българската представителка при жените ще бъде Александра Начева, която през този сезон също премина границата от 14 метра. На турнир “Пловдив” също през май тя спечели първата позиция с 14.01 м.

Атлет и Атлетка №1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков и Пламена Миткова също са в отбора за Измир. Интересното е, че Саръбоюков, който преди броени дни в Инсбрук завърши втори с 8.04 м, е заявен и за тройния скок. Той е медалист от Европейското първенство за юноши в дисциплината.

Най-добрите ни състезатели в скока на височина при жените и мъжете Мирела Демирева и Тихомир Иванов също са в отбора за Турция. Балканиадата в Измир е и последен шанс за атлетите ни да атакуват нормативи за Европейското първенство в Рим от 7 до 12 юни.